PORTAL MIASTA GDAŃSKA
PL | EN | DE

Biegowe GP Dzielnic Gdańska 2018. Rekord frekwencji na otwarcie w Parku Reagana

Biegowe GP Dzielnic Gdańska 2018. Rekord frekwencji na otwarcie w Parku Reagana
Prawie 700 osób - w tym 300 w biegu głównym na 5 km oraz 400 w biegach młodzieżowych - wzięło udział w niedzielę, 20 maja, w pierwszych zawodach cyklu Biegowe Grand Prix Dzielnic Gdańska. Uczestnicy rywalizowali w sześciu biegach podzielonych na 18 kategorii wiekowych. Impreza po raz pierwszy zagościła w Parku Reagana.
Łącznie na starcie stanęło prawie 700 ośób
Łącznie na starcie stanęło prawie 700 ośób
fot. Piotr Żagiell

W Biegu Głównym na 5 km najszybciej pobiegli Dawid Garski wśród mężczyzn oraz Joanna Krawiec wśród kobiet. Oboje wygrali oczywiście swoje kategorie wiekowe.

W biegach młodzieżowych wygrywali:

  • Bieg Brzdąca - Paweł Kotulak oraz Izabela Czerwińska
  • Bieg Malucha - Tomasz Piotrowski oraz Amelia Skowrońska
  • Bieg Dzieci Młodszych - Aleksander Gawrysiak oraz
  • Bieg Dzieci Starszych - Grzegorz Heland oraz Weronika Ślusałek
  • Bieg Młodzieżowej Rady Miasta Gdańska - Filip Lewandowski oraz Małgorzata Szymborska 


SPRAWDŹ WYNIKI  

I etap Bieg Główny 5 km

I etap – Bieg Brzdąca – dziewczynki

I etap – Bieg Brzdąca – chłopcy

I etap – Bieg Dzieci Młodszych – chłopcy

I etap – Bieg Dzieci Młodszych – dziewczynki

I etap – Bieg Dzieci Starszych – Chłopcy

I etap – Bieg Dzieci Starszych – dziewczynki

I etap – Bieg Malucha – chłopcy

I etap – Bieg Malucha – dziewczynki

I etap – Bieg Młodzieżowej Rady Miasta Gdańska – chłopcy

I etap – Bieg Młodzieżowej Rady Miasta Gdańska – dziewczynki


- Cieszymy się, że z roku na rok coraz więcej mieszkańców Gdańska chce z nami biegać oraz bawić się. Park Reagana to idealne miejsce do organizacji takiego wydarzenia - mówi Kamil Sośniak, organizator Biegowego GP Dzielnic Gdańska 2018.

- Strzałem w dziesiątkę było zorganizowanie oddzielnego Biegu Brzdąca. Dzięki rozdzieleniu Biegu Malucha na dwa biegi, większa liczba najmłodszych zawodników mogła uczestniczyć w naszym wydarzeniu - dodaje Katarzyna Sośniak.

Podczas wydarzenia obecne były stanowiska sponsorów, m.in. Helios, Gdańskie Wody, Ortopedika. Dodatkowo można było skorzystać z porad dietetycznych u specjalistów dietetyków. Nieodłącznym elementem cyklu jest loteria i zbiórka środków finansowych dla Fundacji Mam Marzenie.

- Ogromy wkład w organizację naszej imprezy włożyli przedstawiciele Młodzieżowej Rady Miasta Gdańska, z którymi również można było porozmawiać podczas wydarzenia. Najważniejsze sprawy dla dzielnicy można było poruszyć z radnymi dzielnicy Przymorze Wielkie - zaznacza Kamil Sośniak.

Podczas imprezy każde dziecko mogło spróbować sił na stacjach lekkoatletycznych i poznawać różne konkurencje.

Uczestnicy zostali podzieleni na 18 kategorii wiekowych
Uczestnicy zostali podzieleni na 18 kategorii wiekowych
fot. Piotr Żagiell


Kolejen GP Zaspa Młyniec – Święto Zaspy odbędzie się w dniu 9 czerwca w Parku im. Jana Pawła II. Zapisy internetowe na II etap trwają do środy 6 czerwca do godziny 23:59. Zapisywać można się poprzez stronę www.bieginadzielnicach.pl.

Opłata wpisowa za jeden etap wynosi 10 zł (Pakiet Basic) oraz 30 zł w przypadku pakietu z koszulką. Mieszkańcy dzielnicy, w której odbywa się bieg pakiet Basic otrzymują za 0 zł. Opłata wpisowa w dniu startu dla wszystkich, w biurze zawodów wyniesie odpowiednio: 20 zł oraz 40 zł (Pakiet z koszulką).

- Wszystkie biegi dziecięce i młodzieżowe pozostają bezpłatne. Naszą ideą, od początku organizowania Biegowego Grand Prix, było szerzenie aktywności fizycznej wśród mieszkańców Gdańska, zwłaszcza tych najmłodszych - wyjaśnia Katarzyna Sośniak.

W każdym pakiecie startowym Biegu Głównego znajdować się będzie pamiątkowy medal, numer startowy, chip na elektroniczny pomiar czasu, ubezpieczenie, butelka wody, produkt SONKO, kupon na posiłek, kupon do konkursu oraz niespodzianka. Dodatkowo, w zależności od pakietu koszulka Biegowego GP Dzielnic Gdańska.

Pakiet startowy w biegach młodzieżowych to pamiątkowy medal, numer startowy, ubezpieczenie, produkt SONKO, kupon do konkursu, butelka wody oraz kupon na posiłek. Dodatkowo w Biegu Dzieci Młodszych i Starszych koszulka dla pierwszych 250 dzieci w biurze zawodów!

Pula nagród wynosi 5 tys. zł ! Do wygrania m.in. 10 koszulek technicznych Biegowego GP, pakiety SONKO, bilety do kina Helios, pakiety nagród od Trefla, zaproszenia do Loopy’s World, wejściówki do Pitstop Gdańsk, pakiety zniżkowe od Polar, bony do Ortopedika, wejściówki do Blokfit oraz wiele innych nagród. Jak również nagrody od Galerii Zaspa oraz Budimex Nieruchomości.

Organizator Klub Lekkoatletyczny Lechia Gdańsk, współorganizatorzy: Rada Dzielnicy Przymorze Wielkie oraz Młodzieżowa Rada Miasta Gdańska. Partnerzy: Ministerstwo Sportu i Turystyki oraz Miasto Gdańsk.

oprac. WGwww.gdansk.plredakcja@gdansk.pl