PORTAL MIASTA GDAŃSKA
PL | EN | DE

5. Bieg Czyste Miasto Gdańsk. Zapisy już się rozpoczęły, start zawodów 21 września

5. Bieg Czyste Miasto Gdańsk. Zapisy już się rozpoczęły, start zawodów 21 września
Można się już zapisać na jubileuszową edycję Biegu Czyste Miasto Gdańsk. Jak zawsze, będzie ekologicznie, rodzinnie, sportowo i charytatywnie, choć w nieco zmienionej formule. W programie krótszy dystans, medale, nagrody i impreza towarzysząca „Święto Południa Gdańska”.
Ruszyły zapisy na piąty, jubileuszowy Bieg Czyste Miasto Gdańsk. Udział moga wziąć dorośli i dzieci.
Ruszyły zapisy na piąty, jubileuszowy Bieg Czyste Miasto Gdańsk. Udział mogą wziąć dorośli i dzieci
fot. Dominik Paszliński/ www.gdansk.pl

 

Dotychczas główny bieg w zawodach odbywał się na dystansie 10 km. Organizatorzy - Zakład Utylizacyjny i Rada Dzielnicy Ujeścisko - Łostowice - postanowili skrócić dystans - pięciokilometrowy bieg główny rozpocznie się o godzinie 14. Jak co roku wystartują także dzieci i młodzież. One rozpoczną rywalizację już o godz. 10.  


Biega duży, biega mały

- Zmieniliśmy dystans biegu głównego, licząc na większy udział amatorów takiej formy spędzania czasu, mamy też więcej kategorii dziecięcych, bo nie ukrywam, że biegi dla najmłodszych są dla nas priorytetem - mówi Michał Dzioba, prezes Zakładu Utylizacyjnego. - Organizując to wydarzenie chcemy uwrażliwiać na tematy związane z ochroną środowiska, bo ochrona naszej planety przed nadmierną ilością odpadów to temat bardzo ważny. Na bieg zapraszamy całe rodziny z dziećmi, bo z doświadczenia wiemy, że wspólna praca w rodzinie daje naprawdę dobre efekty. Najmłodsi - jak nikt inny - są doskonałymi ambasadorami i prekursorami zmiany nawyków w rodzinie na bardziej ekologiczne.

 

Każdy uczestnik Biegu Czyste Miasto Gdańsk otrzyma pamiątkowy, ekologiczny medal
Uczestnicy Biegu Czyste Miasto Gdańsk otrzymają pamiątkowe ekologiczne medale
fot. Dominik Paszliński/ www.gdansk.pl


Każdy z uczestników biegu otrzyma pamiątkowy, ekologiczny medal. Rozlosowane zostaną również nagrody specjalne.

Bieg będzie także szansą wykazania się aktywnością sportową uczniów i nauczycieli gdańskich szkół - dla placówek o największej liczbie uczestników przewidziano specjalne nagrody. 

Zapisy przyjmowane są drogą elektroniczną do 18 września do godz. 23:59. Istnieje także możliwość zapisu w dniu imprezy, pod warunkiem dostępności puli miejsc do tego czasu.

 

Każdy uczestnik biegu pomaga dzikim zwierzętom 

Start i meta biegu znajdować się będą na terenie Szkoły Podstawowej nr 12 przy ulicy Człuchowskiej 6 w Gdańsku. Zwycięzcy w kategorii generalnej kobiet oraz mężczyzn w biegach otrzymają medale oraz puchary. Koszt udziału w biegu to jedyne 35 zł. Dzieci startują bezpłatnie.

Warto dodać, że każde 10 zł z pakietu startowego organizatorzy przekażą na rzecz Pomorskiego Ośrodka Rehabilitacji Dzikich Zwierząt Ostoja.

- Nie jest to wybór przypadkowy - mówi Iwona Bolt, rzecznik Zakładu Utylizacyjnego. - Pomoc naszym braciom mniejszym jest dla nas ważna nie tylko ze względu na aspekty ochrony środowiska, które wpisują się w założenia prowadzenia biznesu społecznie odpowiedzialnego. Przede wszystkim jednak cieszy nas realna pomoc finansowa, która stanie się udziałem fundacji, a to dzięki zaangażowaniu naszego przedsiębiorstwa, ale przede wszystkim mieszkańców Gdańska.

 

Bieg i atrakcje dla każdego

21 września podczas biegu będzie nie tylko sportowo, ale też festynowo, a wszystko w ramach imprezy towarzyszącej „Święto Południa Gdańska”. Festyn organizowany jest przy współpracy z Radą Dzielnicy Ujeścisko – Łostowice. Będzie okazja do skorzystania z wielu atrakcji i nauki, jak dbać o nasze środowisko.

W programie znajdą się liczne aktywności pokazujące, jak wykorzystywać ponownie odpady, czy jak ograniczać ich ilość. W programie także Strefa Malucha z kolorowankami i stanowiskami malowania twarzy oraz strefa chillout. Nie zabraknie oczywiście Super Sortera.

Na stoiskach edukacyjnych i informacyjnych Zakładu Utylizacyjnego, na mieszkańców czekać będą specjaliści ZU, którzy chętnie odpowiedzą na wszelkie pytania: o gospodarkę odpadami, o prowadzone i planowane inwestycje, czy bezpłatne usługi świadczone mieszkańcom Gdańska. Festyn zakończą występy zespołów muzycznych.

- To już kolejna wspólna inicjatywa Zakładu Utylizacyjnego i Rady Dzielnicy Ujeścisko - Łostowice - mówi Piotr Lachowski, przewodniczący Zarządu Rady Dzielnicy Ujeścisko-Łostowice. - Takie wydarzenia zbliżają mieszkańców, a wartość dodana, którą stanowi wątek ekologiczny imprezy jest nie do przecenienia. Wszystkim nam zależy na rozwoju naszego miasta, integracji mieszkańców i życia zgodnie z zasadami zrównoważonego rozwoju, a to wydarzenie służy właśnie propagowaniu tych idei.

Szczegółowe informacje, w tym mapy biegu, znajdują się na stronie www.biegczystemiastogdansk.pl oraz na profilu FB Zakładu.

Biuro zawodów będzie czynne już od godz. 9.30.

21 września będzie nie tylko sportowo, ale tez ekologicznie
21 września będzie nie tylko sportowo, ale też ekologicznie
Zakład Utylizacyjny w Gdańsku
oprac. ADwww.gdansk.plredakcja@gdansk.pl
oprac. AD - najnowsze
oprac. ADwww.gdansk.plredakcja@gdansk.pl
oprac. AD - najnowsze