Portal Miasta Gdańska
PL | EN | DE

IV Rodzinny Bieg „Czyste Miasto Gdańsk”. Aktywnie i charytatywnie

„Czyste Miasto Gdańsk” to warsztaty, zabawy retro, biegi dla dzieci i dorosłych zaplanowane przez Zakład Utylizacyjny w Gdańsku na sobotę, 15 września. Na mecie kolejne atrakcje - eko festyn „Święto Południa Gdańska” przygotowany wraz z Radą Dzielnicy Ujeścisko-Łostowice. Cześć wpisowego z biegu wesprze Pomorskie Hospicjum dla Dzieci. Zapisy tylko do 13 września 2017 r.

IV Rodzinny Bieg „Czyste Miasto Gdańsk”. Aktywnie i charytatywnie
A
A
data publikacji: 28 sierpnia 2018 r.

Organizatorzy jak co roku przygotowali mnóstwo atrakcji
Organizatorzy jak co roku przygotowali mnóstwo atrakcji
mat. Zakład Utylizacyjny w GdańskuW tym roku po raz pierwszy środki zebrane z opłaty wpisowej od dorosłych uczestników biegu Czyste Miasto Gdańsk zostaną przeznaczone na cel charytatywny. Z każdego wpisowego w wysokości 25 zł, kwota 5 zł zostanie przekazana Pomorskiemu Hospicjum dla Dzieci. Bieg będzie także szansą wykazania się aktywnością sportową przez uczniów i nauczycieli gdańskich szkół. Specjalne nagrody przewidziano dla placówek o największej liczbie uczestników.

– Nasz bieg organizujemy już po raz czwarty – mówi Michał Dzioba, prezes Zakładu Utylizacyjnego. - Co roku przybywa kilkuset uczestników, dlatego wierzymy, że w tym roku uda nam się przyciągnąć nowych pasjonatów biegania. Poprzez to wydarzenie chcemy promować proekologiczne postawy. Sport motywuje do tego, by żyć zdrowo, a taki styl życia przekłada się również na troskę o środowisko naturalne i jego ochronę przed nadmierną ilością odpadów czy ich właściwe zagospodarowywanie, na czym powinno zależeć nam wszystkim. Na nasz bieg zapraszamy całe rodziny z dziećmi – dodaje.

Z pewnością warto zaplanować 15 września w kalendarzu, bo oprócz biegu odbędzie się także eko festyn „Święto Południa Gdańska” z licznymi atrakcjami. Jak co roku organizowany jest przy współpracy z Radą Dzielnicy Ujeścisko – Łostowice. W programie znalazły się m.in. warsztaty upcyclingowe, eko-hokej, strefa zabaw retro czy eurobungee, a także zabawy „drugie życie papieru” i „ekologiczni bokserzy”. Będą też Strefy Malucha z kolorowankami i stanowiskami malowania twarzy, oraz strefa chilloutu. Na stoiskach edukacyjnych i informacyjnych Zakładu Utylizacyjnego będzie można uzyskać odpowiedzi na wszelkie pytania z zakresu gospodarki odpadami, prowadzonych i planowanych inwestycji, czy bezpłatnych usług świadczonych dla mieszkańców Gdańska. Miłym akcentem na zakończenie będzie występ zespołu szantowego Wojtek Szumański.

Dzieci i młodzież wystartują bezpłatnie na czterech dystansach
Dzieci i młodzież wystartują bezpłatnie na czterech dystansach
mat. Zakład Utylizacyjny w Gdańsku- Fantastyczna wspólna zabawa podczas ekofestynu daje nam okazję do kształtowania proekologicznych postaw i sąsiedzkiej integracji – mówi Piotr Lachowski, Przewodniczący Zarządu Rady Dzielnicy Ujeścisko-Łostowice. - Dla przedstawicieli Rady Dzielnicy to bardzo ważne, żebyśmy razem działali na rzecz naszego środowiska i rozwoju dzielnicy.

Zapisy na bieg przyjmowane są wyłącznie drogą elektroniczną na stronie www.biegczystemiastogdansk.pl do dnia 13 września 2018 r., do godz. 23:59. Bieg główny na dystansie 10 km rozpocznie się o godz. 13:30, a dzieci i młodzież wystartuje o godz. 11:30. Start i meta biegu zostały zlokalizowane na terenie Szkoły Podstawowej nr 12  (ul. Człuchowska 6 w Gdańsku).

Biuro zawodów będzie czynne w sobotę, 15 września, już od godz. 9:30. Dla zwycięzców kategorii generalnej kobiet i mężczyzn organizatorzy przygotowali pamiątkowe puchary oraz medale. Na zakończenie imprezy zostaną rozlosowane nagrody i upominki wśród wszystkich uczestników biegów.

Więcej informacji www.biegczystemiastogdansk.pl oraz na https://www.facebook.com/zaklad.utylizacyjny.

  BIEG GŁÓWNY:

  • Dystans: 10 km
  • Wpisowe: 25,00 zł
  • Start biegu: godz. 13:30
  • Klasyfikacja zawodników prowadzona będzie w następujących kategoriach:
  • klasyfikacja generalna mężczyzn
  • klasyfikacja generalna kobiet
  • wiekowa dla każdej płci.

   BIEGI DLA DZIECI I MŁODZIEŻY:
  • Dystanse: 280 m, 420 m, 730 m i 880 m
  • Wpisowe: udział bezpłatny
  • Start biegów: godz. 11:30
  • Klasyfikacja zawodników prowadzona będzie w następujących kategoriach:
  1. 280 m - dla dzieci w wieku od 3 do 6 lat

  *w imprezie przez cały czas zawodnikowi musi towarzyszyć opiekun (dzieci urodzone od 1 stycznia 2012 r. do 31 grudnia 2015 r.)

  1. 420 m - dla dzieci w wieku od 7 do 9 lat (dzieci urodzone od 1 stycznia 2009 do 31 grudnia 2011)
  2. 730 m - dla dzieci w wieku od 10 do 12 lat (dzieci urodzone od 1 stycznia 2006 do 31 grudnia 2008)
  3. 880 m - dla dzieci w wieku od 13 do 15 lat (dzieci urodzone od 1 stycznia 2003 do 31 grudnia 2005).

  Zapisy przyjmowane są drogą elektroniczną do 13 września 2017 r. do godz. 23:59. Istnieje także możliwość zapisu dzieci i młodzieży w dniu imprezy, pod warunkiem dostępności puli miejsc.

  Święto Południa Gdańska
  Święto Południa Gdańska
  Zakład Utylizacyjny w Gdańsku