PORTAL MIASTA GDAŃSKA
PL | EN | DE

Bezpłatna cytologia i kolonoskopia. Projekty profilaktyczne gdańskich szpitali przedłużone o dodatkowe pół roku

Bezpłatna cytologia i kolonoskopia. Projekty profilaktyczne gdańskich szpitali przedłużone o dodatkowe pół roku
Mieszkańcy województwa pomorskiego do końca czerwca 2021 roku będą mogli wykonać bezpłatne badania w ramach projektów pod hasłem „Rzeczywistość zaskakuje! Nie daj się zaskoczyć". Programy profilaktyki zdrowotnej realizowane przez szpitale spółki Copernicus w latach 2017-2020 zostały przedłużone o dodatkowe sześć miesięcy. 
Nz. Szpital im. M. Kopernika należący do spółki Copernicus . Programy profilaktyki zdrowotnej realizowane przez spółkę zostały przedłużone o dodatkowe sześć miesięcy 
Nz. Szpital im. M. Kopernika należący do spółki Copernicus. Programy profilaktyki zdrowotnej realizowane przez spółkę zostały przedłużone o dodatkowe sześć miesięcy 
                                                                                                                                                                        Fot. Dominik Paszliński/gdansk.pl

 

Lekarze podkreślają, że nawet w tak niespokojnym czasie musimy pamiętać, że oprócz wirusa SARS-Cov2 zagrożeniem dla naszego zdrowia są również inne choroby.

Sytuacja epidemiczna spowodowała czasowe utrudnienia w dostępności do badań i konieczność opracowania niezbędnych procedur sanitarnych, dzięki którym badania wykonywane są w sposób bezpieczny dla pacjenta i personelu medycznego.

 

 

Rak jelita grubego i szyjki macicy są nadal jednymi z najczęstszych nowotworów złośliwych w Polsce. Poddając się badaniu profilaktycznemu odpowiednio wcześnie i usuwając zmiany przednowotworowe, możemy zapobiec rozwojowi obu chorób, które we wczesnym stadium zwykle nie dają żadnych objawów.

 

 

grafika1

 

Projekt “Profilaktyka raka jelita grubego szansą na wydłużenie aktywności zawodowej mieszkańców woj. pomorskiego” skierowany jest do aktywnych zawodowo mieszkańców województwa pomorskiego 

  • w wieku 50-65 lat (bez objawów raka jelita grubego) 
  • w wieku 40-65 lat (którzy mają w rodzinie krewnego pierwszego stopnia z rozpoznaniem raka jelita grubego) 
  • w wieku 25-65 lat (z rodziny z zespołami genetycznymi), którzy nie wykonali badania kolonoskopowego w ciągu ostatnich 10 lat. 

 

Bezpłatna kolonoskopia w szpitalach gdańskiej spółki Copernicus

 

Chcąc zapisać się na badanie wystarczy wypełnić formularz zgłoszeniowy na stronie www.kolonoskopia-pomorze.pl lub zadzwonić na infolinię pod numer 58 727 01 30.

 

grafika22

 

 

Do udziału w projekcie “Profilaktyka raka szyjki macicy szansą na wydłużenie aktywności zawodowej mieszkańców woj. pomorskiego” szpitale zapraszają aktywne zawodowo kobiety w wieku 25-59 lat, mieszkające w województwie pomorskim, które w ciągu ostatnich 3 lat nie miały wykonywanej cytologii w ramach programu przesiewowego finansowanego przez NFZ. 

Zapisów na badania można dokonywać poprzez formularz zgłoszeniowy na stronie www.cytologia-pomorze.pl lub poprzez kontakt telefoniczny z infolinią pod numerem 58 727 01 30.

 

oprac. AKwww.gdansk.plredakcja@gdansk.pl
oprac. AKwww.gdansk.plredakcja@gdansk.pl