PORTAL MIASTA GDAŃSKA
PL | EN | DE

Aleksandra Dulkiewicz w Radio Gdańsk: gratulacje od mieszkańców dają dużą moc

Aleksandra Dulkiewicz w Radio Gdańsk: gratulacje od mieszkańców dają dużą moc
W dzień po przedterminowych wyborach na prezydenta - w poniedziałek, 4 marca - w studio Radia Gdańsk pojawiła się ich zwyciężczyni: Aleksandra Dulkiewicz. O czym rozmawiała z prowadzącym audycję Arturem Kiełbasińskim?
Więcej artykułów poświęconych Gdańskowi znajdziesz na stronie głównej gdansk.pl
Aleksandra Dulkiewicz
Aleksandra Dulkiewicz
Grzegorz Mehring/www.gdansk.pl

 

Na wstępie Aleksandra Dulkiewicz podziękowała gdańszczankom i gdańszczanom za udział w wyborach, a także za gratulacje, które odebrała od spieszących do pracy i szkoły mieszkańców, jadąc do studia tramwajem.  - To daje ogromną moc - podkreśliła.

Artur Kiełbasiński pytał, co zmieni się w otoczeniu Aleksandry Dulkiewicz, pełniącej dotąd obowiązki prezydenta Gdańska: - Poczekajmy do zaprzysiężenia - odpowiedziała. - Jednej osoby wśród zastępców prezydenta na pewno brakuje. Ja dotąd odpowiedzialna byłam za inwestycje i wydział skarbu oraz wszystko czym zajmował się Paweł Adamowicz.

Dulkiewicz zapewniła, że chętnie spotka się ze swoim dotychczasowym rywalem wyborczym - Markiem Skibą i Stowarzyszeniem Odpowiedzialny Gdańsk, by porozmawiać o modelu ds. równego traktowania i zajęciach edukacyjnych dla gdańskich uczniów.

- Każdy rodzic wie, że na wszystkie zajęcia dodatkowe w szkole musi się zgodzić. Także na edukację na temat tego, że jesteśmy równymi ludźmi, która jak myślę, że zaczyna się w domu - dodała.

Dulkiewicz zapewniła, że w trakcie rozpoczynającej się kadencji, będzie kontynuować misję Pawła Adamowicza: - To ścieżka, na którą wspólnie wstąpiliśmy. Idziemy śladem jesiennych wyborów: Gdańska otwartego, solidarnego, na dynamicznej ścieżce rozwoju. Bez siły tkwiącej w mieszkańcach i mieszkankach tego nie zrobimy.

 

Cały wywiad do przesłuchania na stronie internetowej Radia Gdańsk

 

 

oprac. IBwww.gdansk.plredakcja@gdansk.pl