PORTAL MIASTA GDAŃSKA
PL | EN | DE

Gimnastyka dla seniora z cyklu "Aktywuj się w Gdańsku". Oglądaj i ćwicz

Gimnastyka dla seniora z cyklu "Aktywuj się w Gdańsku". Oglądaj i ćwicz
Gimnastyka dla seniora to zajęcia online przygotowane przez Gdański Ośrodek Sportu w cyklu "Aktywuj się w Gdańsku". Zajęcia prowadzi Łukasz Marszałkowski. Premiera odcinka na www.gdansk.pl miała miejsce w środę, 23 czerwca. Czas trwania około 60 minut. Zapraszamy do oglądania i ćwiczenia.
- Zatrzymujemy obie nóżki i staramy się wykonać wymach wraz z wydechem - instruuje prowadzący
- Zatrzymujemy obie nóżki i staramy się wykonać wymach wraz z wydechem - instruuje prowadzący
fot. GOS

 

"Aktywuj się w Gdańsku" to cykl bezpłatnych aktywności sportowo-rekreacyjnych skierowanych do mieszkańców naszego miasta. Cykl od kilku lat cieszy się sporą popularnością. Pierwotnie zajęcia odbywały się w miejskich obiektach lub plenerze, np. na plaży czy w Parku im. R. Reagana, w czasie pandemii zostały przeniesione do Internetu. 

Gdański Ośrodek Sportu przygotował nowe odcinki filmów wideo, które emitowane są na specjalnym kanale na Facebooku GOS oraz na www.gdansk.pl.


W środę, 23 czerwca, odbyła się premiera nowego odcinka gimnastyki dla seniora. Zajęcia prowadził Łukasz Marszałkowski - absolwent Akademii Wychowania Fizycznego i Sportu w Gdańsku, specjalista z zakresu żywienia i suplementacji, trener lekkiej atletyki, instruktor nordic walking i kinezygerontoprofilaktyki. 

Zajęcia jak zwykle rozpoczęły się od rozgrzewki a zakończyły ćwiczeniami rozluźniającymi.

Czas trwania około 60 minut. Przydatne będą woda oraz mata lub koc.


Zapraszamy do oglądania i ćwiczenia

 

Film będzie dostępny na www.gdansk.pl przez kolejny tydzień. Na następne zajęcia online gimnastyki dla seniora na www.gdańsk.pl zapraszamy po wakacjach. 

 

oprac. WGwww.gdansk.plredakcja@gdansk.pl