PORTAL MIASTA GDAŃSKA
PL | EN | DE

Airport City Gdańsk. Ruszyła budowa pierwszego z biurowców, które powstaną koło gdańskiego lotniska

Airport City Gdańsk. Ruszyła budowa pierwszego z biurowców, które powstaną koło gdańskiego lotniska
Biura i strefa usługowa znajdą się w biurowcu Alpha, jednym z siedmiu budynków, które powstaną w ramach Airport City - biznesowego miasteczka położonego w sąsiedztwie gdańskiego lotniska. Budowa Alphy ruszyła pod koniec grudnia 2019 roku. 

 

Alphadobra
Elewacja obiektu wykonana będzie z okładziny aluminiowo-kompozytowej z metalowymi elementami w kształcie skrzydeł samolotu
Mat. prasowe Port Lotniczy Gdańsk im. Lecha Wałęsy 

 

 

Biurowiec stanie między ulicą Słowackiego a wiaduktem Pomorskiej Kolei Metropolitalnej, naprzeciwko terminalu pasażerskiego T2. Prace ziemne na placu budowy trwają już od kilku dni - informuje Port Lotniczy Gdańsk im. Lecha Wałęsy na swoim profilu na Fb. Alpha powstanie jako pierwszy biurowiec w ramach planowanego tu kompleksu Airport City Gdańsk.

Przetarg na budowę Alphy wygrała firma HOCHTIEF. Docelowo biurowiec będzie miał dwie kondygnacje podziemne i sześć pięter. Będzie też prawie 200 miejsc parkingowych. Elewacja obiektu wykonana będzie z okładziny aluminiowo-kompozytowej z charakterystycznymi elementami metalowymi o kształcie inspirowanym lotkami skrzydeł samolotu. Oświetlenie fasady nawiązywać zaś ma do świateł pozycyjnych samolotu. W Alphie zaplanowano przestrzeń na biura oraz strefę usługową. Powierzchnia najmu wyniesie 8,5 tys. m kw. Obiekt ma być gotowy na przełomie drugiego i trzeciego kwartału 2021 roku.

 

 

lotniskodwadobre
Pod koniec grudnia 2019 rozpoczął się etap prac ziemnych pod budowę biurowca Alpha w sąsiedztwie gdańskiego lotniska 
Mat. prasowe Port Lotniczy Gdańsk im. Lecha Wałęsy 

 

 

Realizacja całego "biznesowego miasteczka" potrwać ma kilkanaście lat i pochłonąć nawet 1 mld zł. Nazwy kolejnych biurowców, które w najbliższych kilku latach powstaną w pobliżu terminalu, będą nawiązaniem do alfabetu lotniczego: Alpha, Bravo, Charlie, Delta, Echo, Foxtrot, Golf i Hotel. Cała inwestycja Airport City to około 120 tys. m kw. powierzchni użytkowej i około 100 tys. m kw. powierzchni najmu.

Po Alphie powstać ma dwukrotnie większy obiekt Bravo (o powierzchni użytkowej 16,5 tys. m kw. z 381 miejscami parkingowymi). Harmonogram budowy Bravo i termin oddania do użytkowania będzie uzależniony od powodzenia rynkowego obiektu Alpha.

Cały kompleks ma być przyjazny rowerzystom, a także osobom niepełnosprawnym, wokół niego zaplanowano liczne nasadzenia, na dachach budynków mają znaleźć się tarasy widokowe z bujną zielenią.

 

Czytaj także: 

Rekord w Porcie Lotniczym Gdańsk. Ponad 5 milionów pasażerów w 2019 r.

 

 

 
oprac. AKwww.gdansk.plredakcja@gdansk.pl