PORTAL MIASTA GDAŃSKA
PL | EN | DE

Abp Tadeusz Gocłowski zjednoczył gdańskich radnych!

Abp Tadeusz Gocłowski zjednoczył gdańskich radnych!
Gdańscy radni zdecydowali w czwartek, 28 kwietnia 2016 r., o nadaniu byłemu gdańskiemu metropolicie, abp seniorowi Tadeuszowi Gocłowskiemu, Honorowego Obywatelstwa Gdańska.
Więcej artykułów poświęconych Gdańskowi znajdziesz na stronie głównej gdansk.pl

Abp senior Tadeusz Gocłowski

W projekcie uchwały napisano: "Historia Gdańska ostatnich kilkudziesięciu lat w sposób nierozerwalny związana jest z osobą i działalnością arcybiskupa Gocłowskiego. Odcisnął na niej swoje głębokie piętno. Czas jego posługi biskupiej w grodzie nad Motławą przypadł na jeden z najbardziej burzliwych i przełomowych okresów w historii Polski [...]. W latach osiemdziesiątych XX wieku abp Gocłowski dał się poznać jako niestrudzony obrońca praw robotników i związkowców z NSZZ "Solidarność". Doskonale rozumiał historyczną rolę "Solidarności" i w trudnych latach wspierał środowisko gdańskiej opozycji demokratycznej".

Po odczytaniu przez przewodniczącego Rady Miasta, Bogdana Oleszka, uzasadnienia uchwały w sprawie nadania honorowego obywatelstwa Gocłowskiemu, radni - tak PO jak i PiS - wstali z miejsc i zaczęli bić brawo.

Za uchwałą zagłosowało 31 radnych, 2 osoby nie wzięły udziału w głosowaniu. Nikt nie był przeciw, nikt nie dyskutował na ten temat.
 

Tym razem przynalezność partyjna nie miała znaczenia. Za abp Tadeuszem Gocłowskim głosowali Grzegorz Strzelczyk z PiS i Aleksandra Dulkiewicz z PO


Czytaj także:

Stan abpa Tadeusza Gocłowskiego jest ciężki

Kamila Grzenkowskawww.gdansk.plkamila.grzenkowska@gdansk.pl
Kamila Grzenkowska - najnowsze
Kamila Grzenkowskawww.gdansk.plkamila.grzenkowska@gdansk.pl
Kamila Grzenkowska - najnowsze