• Start
  • Wiadomości
  • Taniec i fitness w jednym, czyli zumba. Bezpłatne zajęcia dwa razy w tygodniu

Zumba, czyli taniec i fitness w jednym. Bezpłatne zajęcia dwa razy w tygodniu

Zumba to propozycja nie tylko dla miłośników tańca. To przede wszystkim prosty przepis na świetne samopoczucie. Ta wyjątkowa kombinacja tańca i fitness szybko znalazła się na liście zajęć organizowanych przez Gdański Ośrodek Sportu, który organizuje zajęcia w hali na Przymorzu.
19.11.2018
Więcej artykułów poświęconych Gdańskowi znajdziesz na stronie głównej gdansk.pl
Zumba to propozycja nie tylko dla miłośników tańca. To przede wszystkim prosty przepis na świetne samopoczucie
Zumba to propozycja nie tylko dla miłośników tańca. To przede wszystkim prosty przepis na świetne samopoczucie
fot. GOS


Zumba - taniec zainspirowany połączeniem elementów tańców latynoamerykańskich oraz elementów fitness. Został opracowany przez tancerza i choreografa Alberto "Beto" Pereza w Kolumbii w latach 90. XX wieku. Zumba zawiera w sobie elementy tańca i aerobiku. Choreografia Zumby łączy hip-hop, soca, samba, salsa, merengue, mambo, sztuki walki, oraz elementy Bollywood i tańca brzucha. Wykorzystywane są także elementy treningu siłowego(squat, lunge) oraz treningu cardio. [źródło: Wikipedia]

Do Polski ta wyjątkowa kombinacja tańca i fitness kilka lat temu i w krótkim czasie podbiła serca gdańszczan. W każdych zajęciach udział bierze co najmniej sto osób, ale Miejska Hala Sportowa przy ul. Kołobrzeskiej może pomieścić dwa, a nawet trzy razy więcej ćwiczących.

- Chodzę tutaj od trzech lat a osób korzystających z zajęć ciągle przybywa. Przekrój jest pełen, od dzieci po zumbowe mamy i zumbowe babcie - mówi pani Jola. 

- A ja zaczęłam chodzić na te zajęcia przed wakacjami, gdy dowiedziałam się o akcji "Aktywuj się w Gdańsku" i od tego czasu nie opuściłam ani jednej zumby. Naprawdę jest super, mam mnóstwo energii, bo panie, panowie, całe towarzystwo i Ania są nią tak naładowani, że naprawdę nie da się stąd wyjść bez uśmiechu - mówi z kolei Paulina.

Ania, czyli Ania Cegłowska, prowadząca zajęcia, jedna z najlepszych instruktorek zumby w kraju. 

Zajęcia odbywają się w poniedziałki i czwartki. Jak wyglądają?

- W poniedziałek są zajęcia z zumby gold, przeznaczonej dla trochę starszych uczestników, gdzie tempo jest nieco wolniejsze. W czwartek jest intensywniej. Podczas zajęć można spalić od 400 do 700 kalorii, w zależności od zaangażowania w ćwiczenia - wyjaśnia instruktorka. - Poprawiamy kondycję i wydolność, ale to także świetny sposób na odstresowanie się. Przez tą godzinę odpoczywa nasza głowa, nie myślimy, tylko się bawimy.


Zajęcia odbywają się w poniedziałki i czwartki
Zajęcia odbywają się w poniedziałki i czwartki
fot. GOS


- To nawet można zmierzyć, bo biorę także udział w treningach biegowych, także organizowanych w tamach akcji "Aktywuj się w Gdańsku". I muszę przyznać, że takiej kondycji i sprawności jeszcze nigdy nie miałam. A to naprawdę nie jest trudne, żeby poświęcić tę godzinkę czy dwie tygodniowo i wieczorem przyjść na zajęcia, pobawić się, poznać ludzi, a przede wszystkim zadbać o samego siebie - mówi Paulina, uczestniczka zajęć.

Dzięki zumbie ludzie są bardziej otwarci, pewni siebie i łatwiej namówić ich na aktywność i wyjście z domu. 

- Zawiązują się między nami znajomości i przyjaźnie. Tu są ludzie w różnym wieku, ale spotykamy się także po zajęciach, umawiamy się nie tylko na zumbę. Same plusy - uśmiecha się pani Jola, kolejna z uczestniczek zajęć w hali na Przymorzu.


Zumba to propozycja nie tylko dla miłośników tańca. To przede wszystkim prosty przepis na świetne samopoczucie. Warto przyjść i sprawdzić osobiście – wolnych miejsc na pewno nie zabraknie!

Zumba Gold
Poniedziałek, godzina 20:30
Miejska Hala Sportowa, ul. Kołobrzeska 61

Zumba
Czwartek, godzina 19:00
Miejska Hala Sportowa, ul. Kołobrzeska 61TV

Wybory samorządowe w Gdańsku 7 kwietnia 2024