Zobacz co działo się podczas gdańskiego 31. Finału WOŚP. Posłuchaj artystów w klubie B90

Finałowi tegorocznej zbiórki towarzyszyły, już tradycyjnie, wydarzenia muzyczne. Miasteczko WOŚP zlokalizowane było na ulicy Elektryków, a na scenie Klubu B90 wystąpili: beatboxer Jan Elf Czerwiński, influencerka i jedna z członkiń zespołu TeamX - Julia Żugaj, zespoły rockowe Nieznany Wykonawca i 1One oraz znana wokalistka Kasia Kowalska. 
( 30.01.2023 )
Więcej artykułów poświęconych Gdańskowi znajdziesz na stronie głównej gdansk.pl
Tłum ludzi w hali koncertowej, na pierwszym planie kobieta w jasnym sweterku wyciąga przed siebie rękę, na wszystkich spada deszcz bąbelków
31 finał WOŚP. Tak bawiła się publiczność podczas koncertów i Światełka do nieba w klubie B90
fot. Grzegorz Mehring/gdansk.pl

31. Finał WOŚP. W Gdańsku zebrano już ponad 1 200 000 złotych, trwają aukcje i liczenie

Jan Elf Czerwiński

Jan Elf Czerwiński na scenie występuje sam, ale brzmi jak cały zespół. Jak to możliwe? Elf jest dwukrotnym Mistrzem Polski w beatboxie - techniki wydobywania głosu, którą zgłębia od 2006 roku. Jego umiejętności znalazły uznanie w oczach jurorów dwukrotnie i zwyciężył na mistrzostwach Polish Beatbox Battle 2018 i 2019 w kategorii Loop Station. Od tego czasu artysta rozwija się jako muzyk, showmen i konferansjer, a także dzieli się wiedzą muzyczną prowadząc zajęcia na warsztatach.

- Jestem beatboxerem i wokalistą, bardzo szczęśliwym człowiekiem, że mogę grać dla ludzi - tak powitał publiczność.

Koncertu Jana Elfa Czerwińskiego można posłuchać na filmie od 28:30 minuty do 54 minuty, a od 3:45:00 do 3:48:00 to popis jego beatów.


Zobacz naszą filmową relację z finału 31. edycji WOŚP w Gdańsku 

Julia Żugaj

Na swojej stronie juliazugaj.pl przedstawia się tak: “Tworzę rozrywkowe filmiki na platformy TikTok oraz YouTube. Zgromadziłam wokół siebie rzeszę fanów, z którymi mam kontakt każdego dnia. Jestem również członkinią TEAM X - grupy influencerów tworzących materiały na wspólny kanał.”

Młoda influencerka ma już ponad 1,1 mln obserwatorów na Instagramie. 

- Chciałabym powitać wszystkich, którym nie udało się wejść i oglądają mnie na telebimie - mówiła przejęta ze sceny. - To, że tutaj jesteście, oznacza, że wspieracie nie tylko mnie, ale też orkiestrę.

Młoda artystka czuła się nieco zestresowana, bo - jak się zwierzyła - chociaż ma już za sobą kilka tras koncertowych, po raz pierwszy występowała nie tylko przed “swoją” publicznością, która kupiła bilety. Na niedzielny koncert wstęp był wolny, ale chętnych nie brakowało, a publiczność na występ zareagowała entuzjastycznie. 

Koncert Julii Żugaj na powyższym filmie trwa od 1:06:00 do 1:57:35 godziny

Przedzielony jest krótkimi przerwami na rozmowy z kwestującymi.

Julia Żugaj na finale WOŚP. Uwielbiana przez młodszych, zupełnie nieznana starszym

Nieznany Wykonawca

To zespół rockowy, który wprawdzie powstał na początku 2020 roku, a debiutancką płytę wydał pół roku temu, lecz jego członkowie rekrutują się spośród znanych z polskiej sceny muzycznej zespołów, takich jak: Crew, eM, Bielizna, Radio Bagdad, Mjut, Formy Planet, Ziemianie czy Łąki Łan.

Skąd więc pomysł na tak prowokującą nazwę? 

- W czasach gdy prywatność staje sie luksusem, a za normę w mediach społecznościowych uznaje się emanowanie swoim życiem codziennym, w mediach pojawia się Nieznany Wykonawca - napisali o sobie w mediach.

Nieznany Wykonawca grają rock&rolla na filmie od 2:10:00 do 2:40:22.

1One

Założycielem formacji 1One był Adam Malicki, lecz dziś na jej czele stoją dwie mocne kobiety - wokalistka Sylwia Dziardziel i grająca na klawiszach Aga Malicka.

Muzycy mają na koncie udział w takich festiwalach, jak Impact Festiwal czy Metal Hammer Festiwal, wystąpili jako support przed Black Label Society i legendarnym Deep Purple, wspomagali też na scenie Patrycję Markowską i Kasię Kowalską.

1ONE zagrał też w najsłynniejszym rockowym klubie świata „Whiskey a Go Go” w Hollywood, gdzie karierę zaczynali tacy legendarni artyści jak Jimi Hendrix, zespół The Doors czy Guns N’ Roses. 

1One nagrało trzy płyty, ich ostatni album "Dalej" powstał w USA. Jego produkcją zajął się Ryszard Sygitowicz (były gitarzysta Perfectu) oraz Jun Murakawa.

Koncert 1One na filmie od 2:54:30 do 3:31:20.

Kasia Kowalska

Jako ostatnia na scenie, już po odliczaniu Światełka do Nieba, pojawiła się Kasia Kowalska z zespołem. Ten koncert - zgodnie z życzeniem artystki - nie został zarejestrowany.