
31. Finał WOŚP. W Gdańsku zebrano już ponad 1 200 000 złotych, trwają aukcje i liczenie
Jan Elf Czerwiński
Jan Elf Czerwiński na scenie występuje sam, ale brzmi jak cały zespół. Jak to możliwe? Elf jest dwukrotnym Mistrzem Polski w beatboxie - techniki wydobywania głosu, którą zgłębia od 2006 roku. Jego umiejętności znalazły uznanie w oczach jurorów dwukrotnie i zwyciężył na mistrzostwach Polish Beatbox Battle 2018 i 2019 w kategorii Loop Station. Od tego czasu artysta rozwija się jako muzyk, showmen i konferansjer, a także dzieli się wiedzą muzyczną prowadząc zajęcia na warsztatach.
- Jestem beatboxerem i wokalistą, bardzo szczęśliwym człowiekiem, że mogę grać dla ludzi - tak powitał publiczność.
Koncertu Jana Elfa Czerwińskiego można posłuchać na filmie od 28:30 minuty do 54 minuty, a od 3:45:00 do 3:48:00 to popis jego beatów.
Zobacz naszą filmową relację z finału 31. edycji WOŚP w Gdańsku
Julia Żugaj
Na swojej stronie juliazugaj.pl przedstawia się tak: “Tworzę rozrywkowe filmiki na platformy TikTok oraz YouTube. Zgromadziłam wokół siebie rzeszę fanów, z którymi mam kontakt każdego dnia. Jestem również członkinią TEAM X - grupy influencerów tworzących materiały na wspólny kanał.”
Młoda influencerka ma już ponad 1,1 mln obserwatorów na Instagramie.
- Chciałabym powitać wszystkich, którym nie udało się wejść i oglądają mnie na telebimie - mówiła przejęta ze sceny. - To, że tutaj jesteście, oznacza, że wspieracie nie tylko mnie, ale też orkiestrę.
Młoda artystka czuła się nieco zestresowana, bo - jak się zwierzyła - chociaż ma już za sobą kilka tras koncertowych, po raz pierwszy występowała nie tylko przed “swoją” publicznością, która kupiła bilety. Na niedzielny koncert wstęp był wolny, ale chętnych nie brakowało, a publiczność na występ zareagowała entuzjastycznie.
Koncert Julii Żugaj na powyższym filmie trwa od 1:06:00 do 1:57:35 godziny.
Przedzielony jest krótkimi przerwami na rozmowy z kwestującymi.
Julia Żugaj na finale WOŚP. Uwielbiana przez młodszych, zupełnie nieznana starszym
Nieznany Wykonawca
To zespół rockowy, który wprawdzie powstał na początku 2020 roku, a debiutancką płytę wydał pół roku temu, lecz jego członkowie rekrutują się spośród znanych z polskiej sceny muzycznej zespołów, takich jak: Crew, eM, Bielizna, Radio Bagdad, Mjut, Formy Planet, Ziemianie czy Łąki Łan.
Skąd więc pomysł na tak prowokującą nazwę?
- W czasach gdy prywatność staje sie luksusem, a za normę w mediach społecznościowych uznaje się emanowanie swoim życiem codziennym, w mediach pojawia się Nieznany Wykonawca - napisali o sobie w mediach.
Nieznany Wykonawca grają rock&rolla na filmie od 2:10:00 do 2:40:22.
1One
Założycielem formacji 1One był Adam Malicki, lecz dziś na jej czele stoją dwie mocne kobiety - wokalistka Sylwia Dziardziel i grająca na klawiszach Aga Malicka.
Muzycy mają na koncie udział w takich festiwalach, jak Impact Festiwal czy Metal Hammer Festiwal, wystąpili jako support przed Black Label Society i legendarnym Deep Purple, wspomagali też na scenie Patrycję Markowską i Kasię Kowalską.
1ONE zagrał też w najsłynniejszym rockowym klubie świata „Whiskey a Go Go” w Hollywood, gdzie karierę zaczynali tacy legendarni artyści jak Jimi Hendrix, zespół The Doors czy Guns N’ Roses.
1One nagrało trzy płyty, ich ostatni album "Dalej" powstał w USA. Jego produkcją zajął się Ryszard Sygitowicz (były gitarzysta Perfectu) oraz Jun Murakawa.
Koncert 1One na filmie od 2:54:30 do 3:31:20.
Kasia Kowalska
Jako ostatnia na scenie, już po odliczaniu Światełka do Nieba, pojawiła się Kasia Kowalska z zespołem. Ten koncert - zgodnie z życzeniem artystki - nie został zarejestrowany.