Znalazła we Wrzeszczu paczkę z pieniędzmi - zaniosła do Biura Rzeczy Znalezionych

W piątek, 16 lutego, we Wrzeszczu znaleziono znaczną sumę pieniędzy. Właściciel miał sporo szczęścia - pakunek znalazła uczciwa osoba. Zguba czeka teraz na w Biurze Rzeczy Znalezionych przy ul. Stanisława Wyspiańskiego 9a.  
20.02.2024
Więcej artykułów poświęconych Gdańskowi znajdziesz na stronie głównej gdansk.pl
Zdjęcie przedstawia dużą liczbę banknotów o wysokich nominałach. Są one położone na stole w formie wachlarza
Chodzi o znaczną kwotę pieniędzy. Oczywiście właściciel, jeśli chce je odzyskać, będzie musiał podać precyzyjną kwotę, miejsce i źródło pochodzenia banknotów
fot. Canva

Najpierw musisz udowodnić

Właściciel zgubionych pieniędzy proszony jest o zgłoszenie się bezpośrednio do pracownika Biura Rzeczy Znalezionych pod nr tel. 798 122 027.

Pieniądze znajdowały się w ogólnodostępnym miejscu przy ul. Grunwaldzkiej. Kobieta, która odnalazła pakunek ze sporą kwotą pieniędzy przekazała go do Biura Rzeczy Znalezionych, mieszczącego się przy Wydziale Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego w Gdańsku-Wrzeszczu. Pieniądze czekają na swojego właściciela, jednak ten będzie musiał wykazać i udokumentować, że jest ich właścicielem.

Co jeśli się nie zgłosi?

Wydanie przedmiotu z depozytu następuje po okazaniu dokumentu tożsamości, dokumentu potwierdzającego własność lub określeniu cech charakterystycznych rzeczy, podaniu przybliżonego miejsca i daty zgubienia. Zgodnie z przepisami – rzecz znaleziona, która nie zostanie odebrana przez właściciela w ciągu dwóch lat od dnia jej znalezienia, staje się własnością znalazcy. 

Znalazła - coś dostanie?

W przypadku gdyby znalazca nie odebrał rzeczy w wyznaczonym terminie, prawo własności przechodzi na rzecz powiatu. 

W obu przypadkach - zarówno po odnalezieniu właściciela, jak i przekazaniu własności - znalazcy przysługuje 10% znaleźnego.

TV

Warzywa od rolników przy pętli Łostowice - Świętokrzyska