• Start
  • Wiadomości
  • Zmiany w rejonie ulic Jabłoniowej i Warszawskiej. Układanie ostatniej warstwy nawierzchni

Zmiany w rejonie ulic Jabłoniowej i Warszawskiej. Układanie ostatniej warstwy nawierzchni

Uwaga kierowcy, w najbliższych dniach w rejonie ulic Jabłoniowej i Warszawskiej planowane jest układanie ostatniej warstwy nawierzchni jezdni, co wiązać się będzie ze zmianami w organizacji ruchu.
04.11.2019
Więcej artykułów poświęconych Gdańskowi znajdziesz na stronie głównej gdansk.pl
Planowane zmiany są kolejnym etapem prac związanych z budową linii tramwajowej Nowej Bulońskiej Północnej
Planowane zmiany są kolejnym etapem prac związanych z budową linii tramwajowej Nowej Bulońskiej Północnej
fot. DRMG

 

Ul. Jabłoniowa

Od wtorku, 5 listopada, około godz. 11.00, w rejonie ul. Jabłoniowej planowane jest przełożenie ruchu na nowo wybudowaną, wschodnią nitkę ul. Jabłoniowej (od strony zjazdów z WZ). Auta będą włączać się w ul. Kartuską za pomocą tymczasowego ronda zlokalizowanego na wysokości stacji paliw.

Jezdnia zachodnia ul. Jabłoniowej, po której obecnie poruszają się pojazdy, zostanie zamknięta dla ruchu. Dodatkowo ulica Limbowa będzie częściowo wyłączona z ruchu, zapewniony zostanie dojazd do obiektu handlowego.

Planowana zmiana w organizacji umożliwi wykonanie ostatniej warstwy nawierzchni na zachodniej nitce ul. Jabłoniowej i ul. Limbowej oraz wykonanie przejazdów przez torowisko. Taka organizacja potrwa do połowy grudnia.

Ul. Warszawska

Od czwartku, 7 listopada, planowane jest wprowadzenie tymczasowej organizacji ruchu na ul. Warszawskiej. Zmiana polegać będzie na wprowadzeniu ruchu wahadłowego na ok. 100 m odcinku ul. Warszawskiej w rejonie włączenia się starego układu drogowego w nową drogę. Ruch aut sterowany będzie sygnalizacją świetlną, a dodatkowo w okresie szczytu porannego i południowego sterowanie ruchem będzie wspomagane ręcznie, dając priorytet relacji bardziej obciążonej.

Wprowadzona zmiana umożliwi wykonanie ostatniej warstwy nawierzchni na nowym odcinku ul. Warszawskiej. Zmiana potrwa ok. tygodnia.


Mapa poglądowa z organizacją ruchu (kliknij w grafikę, aby powiększyć)

Bulonska 29-10-19 mala

 

Planowane zmiany są kolejnym etapem prac związanych z budową linii tramwajowej Nowej Bulońskiej Północnej. Prosimy o zachowanie ostrożności w rejonie prowadzonych robót, o kolejnych zmianach będziemy informować z wyprzedzeniem. 

 

TV

XXVI Międzynarodowy Festiwal Teatrów Plenerowych i Ulicznych FETA