• Start
  • Wiadomości
  • Zmiany w organizacji ruchu w związku z Biegiem św. Dominika

Zmiany w organizacji ruchu w związku z Biegiem św. Dominika

W sobotę, 30 lipca 2022 roku w godz. 14.30 - 17.00 w okolicach Starego Przedmieścia w Gdańsku z powodu 28. Biegu św. Dominika będą obowiązywać zmiany w komunikacji miejskiej. Międzynarodowy Bieg św. Dominika od 1994 roku jest nieodłączną częścią trwającego właśnie w Gdańsku Jarmarku św. Dominika. 
27.07.2022
Więcej artykułów poświęconych Gdańskowi znajdziesz na stronie głównej gdansk.pl
Kilkadziesiąt młodych mężczyzn w koszulkach sportowych i krótkich spodenkach biegnie
Już w najbliższą sobotę 30 lipca 2022 roku ulice Główngo Miasta zapełnią się uczestnikami 28. Biegu św. Dominika, w którym w tym roku weźmie udział około tysiąca biegaczy
fot. Jerzy Pinkas/gdansk.pl

Bieg św. Dominika. Jakie kategorie biegowe?

Od ponad ćwierćwiecza salon Gdańska w trakcie Jarmarku św. Dominika staje się areną sportową, na której zmagają się miłośnicy biegania. Biegają zawodowcy i profesjonaliści. Tradycja Biegu św. Dominika sięga roku 1994 r. Dziś bieg, organizowany przez Klub Lekkoatletyczny Lechia Gdańsk, uznawany jest w swojej klasie za najbardziej atrakcyjną dla uczestników i partnerów imprezę biegowo-promocyjną w Polsce.

Muzyka na Jarmarku św. Dominika. Zamiast syreniego śpiewu - jazz i carillony

W tym roku bieg odbędzie się w najbliższą sobotę, 30 lipca w czterech kategoriach: 

  • Bieg Kobiet - 5 km
  • Bieg Mężczyzn - 5 km
  • Bieg Elity Mężczyzn MP - 10 km
  • Prolog „Goń św. Dominika" - 1,2 km

Zmiany w komunikacji miejskiej. Jakie linie?  

- W tym roku mamy około tysiąca uczestników - mówi Stanisław Lange, dyrektor Biegu św. Dominika. - W 2019 roku było trzy tysiące biegaczy, więc obecnie jest nas znacznie mniej, ale jesteśmy wszyscy po przejściach czasu pandemii. Każda kategoria ma swoją trasę, ale oczywiście wszystkie znajdują się w obrębie Głównego Miasta. Zawodnicy będą biegli m.in. prawym pasem Podwala Przedmiejskiego.

Piesi muszą być bezpieczni. Zakaz jazdy na hulajnodze na terenie Jarmarku Św. Dominika

Zmiany w komunikacji dotyczą autobusów linii 112, 138, 178 i 186, w godz. 14.30 - 17.00, nie będą zatrzymywać się na przystanku „Żabi Kruk” 03 przy ul. Podwale Przedmiejskie (w kierunku Dworca Głównego).