Zmiany w organizacji ruchu na ulicy Kartuskiej od poniedziałku. MAPA

W poniedziałek, 13 czerwca, w godzinach porannych planowane jest wprowadzenie zmian w organizacji ruchu na ul. Kartuskiej, w pobliżu przebudowanego ronda z ul. Kartuską. Przeniesione zostaną także przystanki autobusowe.
12.06.2022
Więcej artykułów poświęconych Gdańskowi znajdziesz na stronie głównej gdansk.pl
Fragment ul. Kartuskiej między ulicami Otomińską a Nowatorów
Fragment ul. Kartuskiej między ulicami Otomińską a Nowatorów
fot. Paweł Marcinko / KFP

Zamknięte dwa pasy w kierunku Żukowa

Na ul. Kartuskiej - na odcinku od ul. Otomińskiej do ul. Nowatorów - zamknięte zostaną dwa pasy jezdni w kierunku Żukowa.

Kierowcy na tym odcinku będą poruszali się dwukierunkowo po pasach jezdni południowej (zwyczajowo służących do jazdy w kierunku centrum Gdańska).

Taka organizacja ruchu utrzyma się przez co najmniej miesiąc. Na odcinku ze zmieniona organizacją ruchu wprowadzono ograniczenie prędkości do 30km/h. 


ZOBACZ WPROWADZONE ZMIANY NA MAPIE

Kartuska 13.06

Przeniesione przystanki autobusowe

Przystanki autobusowe  w  kierunku  Żukowa  będą  przeniesione  w  miejsca  tymczasowe.

Przystanek  „Inżynierska”  zostanie  przeniesiony  przed  skrzyżowanie  z  ul.  Nową Inżynierską. Przystanek „Kokoszki” zmieni lokalizację na jezdnię południową przed przejście dla pieszych/przejazd rowerowy w rejonie restauracji.


ZOBACZ NA MAPIE

Kartuska-zatoka
 
Zmiany w organizacji ruchu wynikają z prowadzonej rozbudowy skrzyżowania ul. Kartuskiej z ul. Nowatorów. Wykonawcą prac jest spółka Kruszywo. Zakończenie inwestycji planowane jest na wrzesień 2022 r.