• Start
  • Wiadomości
  • Zmiany w organizacji ruchu na skrzyżowaniu 3 Maja i Nowe Ogrody

Od dziś zmiany w organizacji ruchu na skrzyżowaniu 3 Maja i Nowe Ogrody. MAPA

Od poniedziałku, 17 kwietnia (około godz. 7.00) na skrzyżowaniu ulic 3 Maja i Nowe Ogrody funkcjonować będzie zmieniona organizacja ruchu. Przyczyną jest konieczność ułożenia ostatniej warstwy nawierzchni. Zakończenie prac na skrzyżowaniu planowane jest do 12 maja. Pierwszy etap zmian obowiązywał będzie do 23 kwietnia.
16.04.2023
Więcej artykułów poświęconych Gdańskowi znajdziesz na stronie głównej gdansk.pl
graficzna mapa ilustrująca zmiany
Od godzin porannych w poniedziałek, 17 kwietnia 2023 r., na skrzyżowaniu ulic 3 Maja i Nowe Ogrody funkcjonować będzie zmieniona organizacja ruchu. Taka sytuacja potrwa cały tydzień
fot. mat. DRMG

Skrzyżowanie ulic 3 Maja i Długie Ogrody jest jednym z najważniejszych w Gdańsku. Jego remont rozpoczął się 17 października 2022 roku. Prace polegają na rozbudowie istniejącego systemu odwodnienia w celu poprawy odbioru wód opadowych, które zbierają się w tym miejscu w trakcie nawalnych opadów deszczu. Ważnym elementem realizacji jest budowa kolektora deszczowego wzdłuż torów tramwajowych.

Planowany harmonogram zmian:

17 - 23 kwietnia

  • Zamknięcie dla ruchu wewnętrznych pasów ulicy Nowe Ogrody na wysokości Urzędu Miejskiego.
  • Zamknięcie przejścia dla pieszych w ulicy Nowe Ogrody na wysokości Urzędu Miejskiego.
  • Z ulicy 3 Maja na wysokości aresztu jedynie NOCĄ zakaz skrętu w prawo, w Nowe Ogrody.

O kolejnych zmianach informować będziemy w oddzielnych komunikatach.

Dodatkowo będą prowadzone prace w torowisku i obszarze skrzyżowania w godzinach nocnych. Zmiany nie będą wpływały na komunikację miejską.

Nz. Skrzyżowanie Nowych Ogrodów z 3 Maja, widok z góry, biały samochód i tramwaj na ulicach
Nz. Skrzyżowanie Nowych Ogrodów z 3 Maja
fot. Grzegorz Mehring / www.gdansk.pl

Zmiany w organizacji ruchu związane są z budową odwodnienia na skrzyżowaniu ul. 3 Maja i Nowe Ogrody. Wykonawcą robót jest Konsorcjum firm Poleko Budownictwo Sp. z o.o. oraz WPRD Gravel Sp. z o.o. Koszt realizacji wynosi 6,8 mln zł.

Zadanie uzyskało dofinansowanie ze środków POIiŚ 2014-2020 w ramach przedsięwzięcia pn. „Systemy gospodarowania wodami opadowymi na terenach miejskich – miasto Gdańsk – etap III”.

oprac. AU