Od poniedziałku zmiany w organizacji ruchu na estakadzie na ul. Elbląskiej

W poniedziałek, 22 kwietnia, planowane jest wprowadzenie zmian w organizacji ruchu na estakadzie w ciągu ul. Elbląskiej, która będzie trwała około miesiąca.
21.04.2024
Więcej artykułów poświęconych Gdańskowi znajdziesz na stronie głównej gdansk.pl
Fragment mapy miasta. Na grafice zaznaczono fragment jezdni wyłączony z ruchu
Na grafice zaznaczono fragment jezdni wyłączony z ruchu
mat. DRMG

Ruch tylko prawy pasem

W poniedziałek, 22 kwietnia - po porannym szczycie - na estakadzie w ciągu ul. Elbląskiej zostanie wprowadzona organizacja ruchu polegająca na wyłączeniu lewego pasa ruchu. Ruch pojazdów będzie się odbywać prawym pasem ruchu. Taka organizacja utrzyma się przez ok. miesiąc.

Utrudnienia spowodowane będą koniecznością wymiany dylatacji obiektu na lewym pasie jezdni w ramach prowadzonego remontu estakady. Wykonawcą prac jest firma FB Serwis.

Co to jest dylatacja? Jakie mamy jej rodzaje? *

Dylatacja to celowo wykonana szczelina, której zadaniem jest oddzielenie różnych elementów budynku. Dzięki temu każdy z nich samodzielnie przenosi obciążenia, co minimalizuje ryzyko powstawania przeciążeń, odkształceń czy pęknięć. Różnica między budynkami, w których zastosowano dylatacje, a takimi bez wykorzystania tego rozwiązania byłaby widoczna głównie na płaszczyźnie wytrzymałości i trwałości obydwu z nich.

Przerwa dylatacyjna pozwala uwzględnić ruchy spowodowane różnymi czynnikami, na przykład zmianami temperatury, wilgotności, osiadania gruntu czy aktywności sejsmicznej. Dzieli ona długie płyty betonowe na kilka sekcji, zapobiegając rozprzestrzenianiu się drgań na inne elementy budynku.

* za rajbud.biz

 

TV

Majówka z odnowioną Twierdzą Wisłoujście rozpoczęta. Koszary Napoleońskie otwarte