• Start
  • Wiadomości
  • Utrudnienia na drogach - gdzie i do kiedy? Ważne dla kierowców. Zobacz wideoczat

Utrudnienia na drogach - gdzie i do kiedy? Ważne dla kierowców. Zobacz wideoczat

Od piątku, 5 kwietnia, od godzin porannych zamknięty będzie odcinek ul. Jabłoniowej od zjazdu Armii Krajowej do skrzyżowania z ul. Warszawską. To kolejny etap przebudowy skrzyżowania na Jasieniu.  Oprócz tego do jednej nitki z dwoma kierunkami ruchu ograniczony będzie ruch w Tunelu pod Martwą Wisłą. Trwa już zmiana organizacji ruchu na Węźle Toruńskim. szczegóły dotyczące utrudnień w naszym wideoczacie Wszystkie Strony Miasta.
04.04.2019
Więcej artykułów poświęconych Gdańskowi znajdziesz na stronie głównej gdansk.pl
800x533_Jabloniowa
Zmiana polegać będzie na zamknięciu jezdni w ulicy Jabłoniowej na odcinku od zjazdu w Armii Krajowej do skrzyżowania ulic Jabłoniowej i Warszawskiej.
Dyrekcja Rozbudowy Miasta Gdańska

 

Wprowadzenie tymczasowej organizacji ruchu związane jest z kolejnym etapem przebudowy skrzyżowania ul. Warszawskiej i ul. Jabłoniowej. Zmiana polegać będzie na zamknięciu jezdni w ulicy Jabłoniowej  na odcinku od zjazdu w Armii Krajowej do skrzyżowania ulic Jabłoniowej i Warszawskiej.

Objazdy wyznaczono ulicami Leszczynową lub Cedrową i aleją Havla. Ruch na ulicy Warszawskiej w relacji Szadółki - Ujeścisko będzie odbywał się bez zmian. Jednocześnie otwarta zostanie relacja z trasy W-Z do ul. Kartuskiej przez ul. Limbową. W ten sposób będziemy jeździć w tym rejonie przez co najmniej dwa miesiące.


Kliknij w grafikę, aby powiększyć

Przez najbliższe dwa miesiące (kwiecień, maj 2019 rok) na skrzyżowaniu ulic Jabłoniowej i Warszawskiej będzie obowiązywała tymczasowa organizacja ruchu
Przez najbliższe dwa miesiące (kwiecień, maj 2019 rok) na skrzyżowaniu ulic Jabłoniowej i Warszawskiej będzie obowiązywała tymczasowa organizacja ruchu
Dyrekcja Rozbudowy Miasta Gdańska

 

Trwają też kolejne prace modernizacyjne: przy ul. Warszawskiej i Jabłoniowej powstają budynki obsługi pętli oraz stacji prostownikowej. Na ulicy Nowej Warszawskiej wykonywana jest podbudowa pod jezdnię.

Przy ul. Myśliwskiej trwają prace brukarskie oraz związane z przyłączeniem wodociągu. Na obiekcie mostowym wykonawca realizuje roboty związane z wykonaniem podpór oraz prefabrykacją łuków konstrukcyjnych mostu. W rejonie ul. Limbowej oraz przy stacji paliw trwają prace brukarskie, wykonywane są również zadania związane z budową fundamentów pod słupy trakcyjne. Kontynuowane są roboty przy budowie wodociągu oraz instalacji oświetlenia ulicznego wzdłuż ul. Kartuskiej.

Utrudnienia będą też w tunelu pod Martwą Wisłą
Utrudnienia będą też w tunelu pod Martwą Wisłą
zdj. Karol Stańczak/GZDiZ


Od soboty 6 kwietnia do niedzieli 14 kwietnia 2019 r. w Tunelu pod Martwą Wisłą przeprowadzane będą prace gwarancyjne oraz serwisowe. Niedostępna dla ruchu kołowego będzie kolejno jedna rura Tunelu. W drugiej odbywać się będzie ruch dwukierunkowy. Utrudnienia mają związek z pracami gwarancyjno-serwisowymi.

Tablica na Węźle UE informująca o utrudnieniach
Tablica na Węźle UE informująca o utrudnieniach
zdj. Jerzy Pinkas/gdansk.plNatomiast od poniedziałku, 1 kwietnia zamknięty jest dla ruchu fragment jezdni w kierunku Pruszcza Gdańskiego - od Węzła Unii Europejskiej do skrzyżowania z ul. Toruńską (odcinek ok. 200 m). Zmiany związane są z kolejnym etapem prac przy budowie Wiaduktu Biskupia Górka. Wprowadzona organizacja obowiązywać będzie przez okres ok. 3 miesięcy.


Zobacz cały wideoczat:

TV

Ceremonia otwarcia Mistrzostw Europy w Wioślarstwie Morskim