Zmiany na Starogardzkiej - most nad kanałem Raduni będzie zamknięty dla ruchu kołowego

Przed nami kolejny etap prac związanych z budową nowego mostu nad Kanałem Raduni w ciągu ulicy Starogardzkiej. Z tego powodu zmieni się organizacja ruchu dla samochodów, autobusów, rowerzystów oraz pieszych. Zmiany obowiązywać będą od 2 stycznia 2018 r. do końca czerwca 2018 r.

Zmiany na Starogardzkiej - most nad kanałem Raduni będzie zamknięty dla ruchu kołowego
A
A
data publikacji: 28 grudnia 2017 r.

Wizualizacja nowego mostu
Wizualizacja nowego mostu
mat. DRMG

Od wtorku, 2 stycznia, 2018 r. planowane jest wprowadzenie nowej organizacji ruchu, polegającej na wyłączeniu z ruchu mostu przy ulicy Starogardzkiej. Zmiany dotyczyć będą ruchu samochodów osobowych, autobusów, rowerów i pieszych.

Ruch samochodów osobowych będzie odbywał się ulicą Nowiny, natomiast włączenie się do lub z Traktu Św. Wojciecha nastąpi na wysokości Parku Oruńskiego.

Od strony Pruszcza Gdańskiego do Starogardu Gdańskiego ruch będzie skierowany na Obwodnicę Południową przez węzeł Lipce.

Od strony centrum do Starogardu Gdańskiego ruch będzie poprowadzony ul. Podmiejską, dalej ul. Małomiejską i ul. Świętokrzyską, aż do skrzyżowania z Niepołomicką, którą dojechać będzie można do ul. Starogardzkiej. Natomiast od strony Starogardu Gdańskiego ruch będzie skierowany z ul. Starogardzkiej na ul. Niepołomicką do skrzyżowania z ul. Świętokrzyską. Skręcając w prawo dojedziemy do ul. Małomiejskiej, a następnie ul. Podmiejską do Traktu Św. Wojciecha.

Ruch autobusów linii 189 odbywać się będzie ul. Nowiny. Na wysokości kładek dla pieszych nad Kanałem Raduni zostaną zlokalizowane tymczasowe przystanki dla pasażerów.

mat. DRMG

Dla pieszych uruchomiona zostanie tymczasowa kładka, która zlokalizowana będzie w pobliżu istniejącego mostu (100 metrów bliżej centrum Gdańska).

Ruch rowerowy w czasie zamknięcia Mostu na Starogardzkiej od Strony Pruszcza Gdańskiego będzie obywał się drogą Trakt św. Wojciecha (przy Przedszkolu nr 24) oraz ulicą Nowiny. Powrót na drogę technologiczną umożliwi tymczasowa kładka nad Kanałem Raduni.

Zachowanie takiej organizacji ruchu planowane jest do końca czerwca 2018 r.

Prace przy budowie mostu prowadzi sopocka spółka Most, która wyceniła swoje prace na 5,2 mln zł.

Za wszelkie niedogodności i utrudnienia związane z realizacją robót DRMG przeprasza i prosi o wyrozumiałość oraz zachowanie szczególnej ostrożności.

Więcej informacji na temat realizacji zadania na stronie DRMG.

oprac. AO (0)
www.gdansk.pl
oprac. AO (0)
www.gdansk.pl