• Start
  • Wiadomości
  • Zmiana terminu Skywayrun Gdańsk Airport. Impreza odbędzie się dopiero za rok

Zmiana terminu Skywayrun Gdańsk Airport. Impreza odbędzie się dopiero za rok

W trosce o zdrowie i bezpieczeństwo uczestników Port Lotniczy Gdańsk i SKYWAYRUN zdecydowali o przesunięciu o rok kolejnej edycji nocnego biegu po drodze startowej gdańskiego lotniska Skywayrun Gdańsk Airport. Bieg odbędzie się w nocy z 19 na 20 czerwca 2021 roku.
( 23.04.2020 )
Więcej artykułów poświęconych Gdańskowi znajdziesz na stronie głównej gdansk.pl
Organizatorzy zmuszeni byli zmienić termin tegorocznego Skywayrun Gdańsk Airport
Organizatorzy zmuszeni byli zmienić termin tegorocznego Skywayrun Gdańsk Airport
mat. prasowe Skywayrun


Skywayrun jedna z najpopularniejszych imprez sportowych. Udział w biegu jest jedyną okazją, aby móc pobiec po niedostępnym na co dzień pasie startowym, dlatego jest to niezwykłe przeżycie dla każdego biegacza. W projekcie bierze udział kilka polskich lotnisk. Bieg odbywa się w nocy na dystansie 5 km. W ostatniej edycji w Gdańsku wzięło udział 4 tys. osób. Teraz z powodu pandemii organizatorzy zmuszeni zmienić jej termin.

- Z ostrożności, ale też w trosce o zdrowie uczestników, zdecydowaliśmy się przełożyć bieg za rok, na termin, który naszym zdaniem może być bezpieczny. Równocześnie bardzo liczymy, że ci, którzy chcieli pobiec z nami w tym roku, będą z nami także za rok - powiedziała Iwona Tomczyńska, kierownik Działu Analiz Ekonomicznych i Marketingu Portu Lotniczego Gdańsk.

Czytaj też: Koronawirus. Gdański finał Ligi Europy na pewno w innym terminie - może w czerwcu

- Organizacja wydarzeń w takich miejscach jak porty lotnicze jest ogromnym logistycznym procesem trwającym wiele miesięcy. Wspólnie z portami lotniczymi podjęliśmy decyzję o przeniesieniu biegów w Gdańsku i Rzeszowie na rok 2021. Uważamy, że w aktualnej sytuacji jest to jedyna
i najlepsza decyzja. Przenoszenie terminów biegów na tegoroczną jesień nie gwarantuje, że będą się one mogły odbyć – powiedział Krzysztof Wiśniewski, organizator cyklu biegów SKYWAYRUN.

W ubiegłorocznej edycji na płycie gdańskiego lotniska rywalizowało ze sobą 4 tys. biegaczy
W ubiegłorocznej edycji na płycie gdańskiego lotniska rywalizowało ze sobą 4 tys. biegaczy
mat. prasowe Skywayrun


Organizatorzy zapewniają, że wszystkie opłaty startowe na bieg w 2020 roku, które zostały wniesione, zostaną przeniesione na nowy termin. Organizatorzy proponują uczestnikom: udział w biegu w nowym terminie 19/20 czerwca 2021 roku, bezpłatne przepisanie pakietu na innego uczestnika, lub przeniesienie pakietu na wirtualne wydarzenie biegowe, które odbędzie się w tym samym terminie jak planowany był tegoroczny bieg. Szczegóły techniczne tych rozwiązań zostaną podane wkrótce w aktualnościach na stronie www.skywayrun.pl.

Zobacz transmisję ze Skywayrun Airport Gdańsk 2019: