Zmarł prof. Jacek Taraszkiewicz – wieloletni pracownik naukowy i prorektor UG

Informację o śmierci dra hab. Jacka Taraszkiewicza, prof. Uniwersytetu Gdańskiego podała 22 czerwca uczelnia. Zmarły przez wiele lat był pracownikiem naukowym uczelni, specjalizował się w historii oświaty i wychowania okresu staropolskiego. Miał 63 lata.
22.06.2022
Więcej artykułów poświęconych Gdańskowi znajdziesz na stronie głównej gdansk.pl
Prof. Jacek Tarszkiewicz (1959 - 2022)
Prof. Jacek Tarszkiewicz (1959 - 2022)
źródło: Uniwersytet Gdański

Więcej wspomnień o zmarłych w ostatnich latach gdańszczanach i osobach związanych z Gdańskiem znajdziesz na specjalnie dedykowanej stronie gdansk.pl/odeszli.


Dr hab. Jacek Taraszkiewicz, prof. UG urodził się w Gdyni w 1959 roku. O jego śmierci poinformował Uniwersytet Gdański. Zmarły był absolwentem Instytutu Historii tej uczelni. W latach 1982–1987 pracował jako nauczyciel historii w gdańskich szkołach, a od 1987 w Zakładzie Historii Nauki, Oświaty i Wychowania UG.

Prof. Jacek Taraszkiewicz był wieloletnim dyrektorem Centrum Aktywności Studenckiej i Doktoranckiej w Uniwersytecie Gdańskim. Pełnił też funkcje prodziekana Wydziału Nauk Społecznych Uniwersytetu Gdańskiego, a także prorektora ds. studenckich uczelni w latach 2002 – 2008.

Był także przewodniczącym Rady Programowej Gazety Uniwersyteckiej, a dziennikarze pamiętają go jako rzecznika uczelni.

Uroczystości pogrzebowe prof. Jacka Taraszkiewicza odbędą się 28 czerwca 2022 o godz. 13.30 na Cmentarzu Oliwskim w Gdańsku przy ul. Opackiej 8.

 

TV

Tęczowy Marsz Równości przeszedł ulicami Gdańska.