• Start
  • Wiadomości
  • Zmarł Bernard Szyc, były dyrektor Stoczni Gdańskiej i poseł na Sejm

Zmarł Bernard Szyc, były dyrektor Stoczni Gdańskiej i poseł na Sejm. Uroczystości pogrzebowe w poniedziałek

W czwartek, 25 sierpnia, w wieku 80 lat zmarł Bernard Szyc, były dyrektor Stoczni Gdańskiej. Był Posłem na Sejm II kadencji z listy Bezpartyjnego Bloku Wspierania Reform, któremu patronował Lech Wałęsa.
( 26.08.2022 )
Więcej artykułów poświęconych Gdańskowi znajdziesz na stronie głównej gdansk.pl
swieczka

Więcej wspomnień o zmarłych w ostatnich latach gdańszczanach i osobach związanych z Gdańskiem znajdziesz na specjalnie dedykowanej stronie gdansk.pl/odeszli.

Hans Bernard Szyc urodził się 21 października 1941 w Gdańsku. Ukończył w 1970 studia na Wydziale Elektrycznym Politechniki Gdańskiej, a także studia podyplomowe z zakresu zastosowania komputeryzacji w projektowaniu (1975) oraz organizacji i zarządzania przemysłem (1978). Był m.in. dyrektorem Stoczni Gdańskiej.

W 1993 uzyskał mandat posła na Sejm II kadencji. Został wybrany w okręgu gdańskim z listy Bezpartyjnego Bloku Wspierania Reform. W trakcie kadencji należał do stowarzyszenia i koła poselskiego Nowa Polska, później przystąpił do Federacyjnego Klubu Parlamentarnego na rzecz AWS. W 1997 roku nie ubiegał się o reelekcję.

W późniejszym okresie był przewodniczącym Sekcji Emerytów i Rencistów „Solidarności” Okręgu Gdańskiego. W 2010 roku bez powodzenia kandydował z listy SLD do sejmiku pomorskiego.

za wikipedia.pl

Msza żałobna odbędzie w poniedziałek, 29 sierpnia, o godz. 10.30 w kościele pod wezwaniem św. Jadwigi w Nowym Porcie. Pochówek odbędzie się pożegnaniem w kaplicy na cmentarzu w Nowym Porcie i złożeniem trumny do grobu o godz. 12:00.