Złote Lwy Gdańskie: grają chłopcy z Lechii Gdańsk, Leicester FC, Lecha, Legii i inni   

W dniach 9-10 czerwca (sobota- niedziela) Akademia Lechii Gdańsk organizuje kolejną edycję turnieju młodzieżowego Złote Lwy Gdańskie. Wezmą w nim udział piłkarze z rocznika 2005. Na płycie głównej stadionu przy ul. Traugutta 29 zmierzy się ze sobą 12 zespołów z Polski, Anglii, Norwegii i Rosji.Wstęp wolny. 

Złote Lwy Gdańskie: grają chłopcy z Lechii Gdańsk, Leicester FC, Lecha, Legii i inni   
A
A
data publikacji: 09 czerwca 2018 r.
Turniej o Złote Lwy Gdańskie odbędzie się z udziałem dzieci z Gdańska, Polski i Europy
Turniej o Złote Lwy Gdańskie odbędzie się z udziałem dzieci z Gdańska, Polski i Europy
Krzysztof Mystkowski/KFP

Jak informuje Patryk Siedliński z biura prasowego Lechii Gdańsk, turniej ma bardzo bogatą historię sięgającą lat 80. W 2018 roku wznawiamy tę inicjatywę. Planujemy rozgrywać go dwa razy do roku - latem na otwartych boiskach i zimą na hali. Pierwsza letnia edycja po reaktywacji turnieju odbędzie się w dniach 9-10 czerwca na obiektach Gdańskiego Ośrodka Sportu przy ul. Traugutta 29.

W turnieju Złote Lwy Gdańskie w ten weekend wystąpi 12 drużyn z rocznika 2005: Leicester City, Valerenga Fotball, Bałtika Kaliningrad, Śląsk Wrocław, Jagiellonia Białystok, Arka Gdynia, Pogoń Szczecin, MUKS Bydgoszcz, Zagłebie Lubin, Legia Warszawa, Lech Poznań i oczywiście Lechia Gdańsk.

- Zaprosiliśmy czołowe polskie i zagraniczne zespoły, więc dla zawodników będzie to doskonała okazja do sprawdzenia swoich umiejętności z mocnymi rywalami, a dla kibiców szansa na zobaczenie wielu talentów piłkarskich - mówi dyrektor Akademii Lechii Gdańsk Jarosław Bieniuk.

Lechię Gdańsk 2005 reprezentować będą podopieczni trenerów Macieja Durasia i Tomasza Byszko.

- Bardzo cieszymy się, że będziemy gospodarzami takiego turnieju, w którego trakcie zmierzymy się z najlepszymi akademiami w Polsce. Rywalizacja z zagranicznymi drużynami to szansa na kolejne piłkarskie doświadczenie dla naszych zawodników. W tej kategorii wiekowej będzie to jeden z najlepszych turniejów, które są organizowane w naszym kraju, co może nas tylko cieszyć. Zapraszamy wszystkich kibiców, by wspierali nas z trybun - powiedział trener Lechii U-14 Maciej Duraś.

- Rywalizacja będzie toczyła się o trofeum dla najlepszej drużyny. Będziemy chcieli także nagrodzić najlepszego bramkarza, strzelca i zawodnika turnieju. Zdobyte bramki i punkty, to radość dla każdego zawodnika. Chcemy oswajać młodych piłkarzy z myślą, że muszą dążyć do zwycięstwa. Nie muszą zawsze go odnosić, ale mają do niego dążyć - mówi dyrektor Akademii Lechii Gdańsk Sławomir Wojciechowski.

Złote Lwy Gdańskie

stadion przy ul. Traugutta 29

sobota, 9 czerwca, godz. 11.00-17.00

niedziela, 10 czerwca, godz. 9.30-14.00

Wstęp wolny

oprac. SŁ (0)
www.gdansk.pl
oprac. SŁ (0)
www.gdansk.pl