Żegnaj szkoło, wakacje czas zacząć. ZDJĘCIA z zakończenia roku szkolnego

To już ostatni raz w tym roku szkolnym wybrzmiał dzwonek dla 93 tysięcy młodych gdańszczanek i gdańszczan. W uroczystości odebrania świadectw, 21 czerwca, w Szkole Podstawowej nr 44, a tym samym także oficjalnym powitaniu wakacji, udział wzięły Aleksandra Dulkiewicz, prezydent Gdańska oraz Agnieszka Owczarczak, przewodnicząca Rady Miasta Gdańska. 
21.06.2024
Więcej artykułów poświęconych Gdańskowi znajdziesz na stronie głównej gdansk.pl
Nauczycielka uśmiechając się gratuluje, ściskając dłoń uczennicy. Nauczycielka stoi za biurkiem, na którym leżą kwiaty. Dziewczynka w drugiej ręce trzyma kwiaty. W tle tablica szkolna.
Zakończenie roku szkolnego w Szkole Podstawowej nr. 80
Fot. Piotr Wittman / www.gdansk.pl

Dobre relacje i rozwijający wypoczynek

- Żeby dobrze się uczyć, trzeba w wakacje wypocząć. Warto w tym czasie pielęgnować relacje: z koleżankami i kolegami, rodzeństwem i rodzicami. Życzę, aby ten odpoczynek był także czymś, co Was rozwinie, niezależnie, czy pojedziecie bardzo daleko, czy zostajecie w naszym pięknym Gdańsku – mówiła Aleksandra Dulkiewicz, prezydent Gdańska. – Dziękuję Wam za ciężką pracę, kochane uczennice i kochani uczniowie, dziękuję drodzy rodzice i nauczyciele za Waszą pracę i wsparcie. Gratuluję ukończenia kolejnego roku szkolnego. Do zobaczenia we wrześniu.

Uczniowie przygotowali występy artystyczne. Nie zabrakło podziękowań, wręczania świadectw, wyróżnień i życzeń spokojnego odpoczynku. Szkoła otrzymała zestaw piłek, które przydadzą się na zajęciach wychowania fizycznego w kolejnym roku szkolnym.

Zobacz zdjęcia z zakończenia roku szkolnego w Szkole Podstawowej nr. 44

 

Agnieszka Owczarczak, przewodnicząca Rady Miasta Gdańska pojawiła się na zakończeniu roku szkolnego w Szkole Podstawowej nr 80 im. Budowniczych Portu Północnego w Zespole Szkolno-Przedszkolnym nr 10 w Gdańsku. Monika Chabior, zastępczyni prezydent Gdańska ds. rozwoju społecznego i równego traktowania obecna była natomiast na uroczystościach zakończenia roku szkolnego w IX Liceum Ogólnokształcące im. Krzysztofa Kolbergera oraz w Zespole Szkół Ogólnokształcących nr 6.

Rozpoczęcie roku szkolnego 2024/2025 odbędzie się 2 września.

Zobacz zdjęcia z zakończenia roku szkolnego w ZSO nr. 6

Jak spędzić wakacje w Gdańsku? 

Uzupełnianie dokumentów w rekrutacji

Przed pełnym rozpoczęciem wakacyjnego relaksu, ośmioklasiści powinni pamiętać o uzupełnianiu dokumentów w rekrutacji do szkół ponadpodstawowych. Od dziś do 5 lipca do godz. 15.00 uczniowie mogą uzupełniać wnioski o przyjęcie do szkoły ponadpodstawowej o świadectwo ukończenia SP i zaświadczenie o wynikach egzaminu ośmioklasisty. Do tego czasu można złożyć też nowy wniosek lub zmienić istniejący. Więcej informacji można znaleźć na stronie systemu internetowego dla kandydatów.

Zobacz zdjęcia z zakończenia roku szkolnego w Szkole Podstawowej nr. 80

 

Gdańska edukacja w liczbach

W minionym roku szkolnym w gdańskich szkołach uczyło się ponad 93 tys. uczniów. Szkoły samorządowe zatrudniały ponad 8 tys., a szkoły niesamorządowe ponad 4 tys. nauczycieli. Gdańską sieć placówek samorządowych tworzą: 13 żłobków, 66 przedszkoli, 75 szkół podstawowych (w tym 1 dla dorosłych), 20 liceów ogólnokształcących (w tym 1 dla dorosłych), 13 techników, 12 szkół branżowych I stopnia oraz 2 szkoły branżowe II stopnia. Gdańska sieć edukacyjna to także szkoły policealne, szkoły specjalne przysposabiające do pracy, poradnie psychologiczno-pedagogiczne, Pałac Młodzieży, Państwowa Szkoła Muzyczna I stopnia, Gdański Zespół Schronisk i Sportu Szkolnego, Bursa Gdańska oraz Specjalny Ośrodek Rewalidacyjno-Wychowawczy dla Dzieci i Młodzieży z Autyzmem. Sieć oświatową uzupełniają jednostki niesamorządowe. Łącznie daje to 504 placówek dla dzieci i młodzieży.

Zobacz zdjęcia z zakończenia roku szkolnego w IX Liceum Ogólnokształcącym



TV

Westerplatte – beneficjent czy ofiara polityki historycznej?