• Start
  • Wiadomości
  • Obradował miejski sztab kryzysowy. Prezydent Gdańska: - Sytuacja jest dynamiczna

Obradował miejski sztab kryzysowy. Prezydent Gdańska: - Sytuacja jest dynamiczna

W Gdańsku systematycznie zwoływane są zebrania miejskiego sztabu kryzysowego. Przewodniczy im prezydent Gdańska, biorą w nich też udział zastępcy prezydent, służby mundurowe i dyrektorzy czy przedstawiciele miejskich instytucji i spółek. - Sytuacja jest dynamiczna. Fakt, że w Gdańsku nie ma jeszcze dzisiaj żadnej zakażonej osoby, nie znaczy, że w ciągu kilku godzin jej nie będzie. Bądźmy czujni, przygotowani i współpracujmy - powiedziała Aleksandra Dulkiewicz.
( 12.03.2020 )
Więcej artykułów poświęconych Gdańskowi znajdziesz na stronie głównej gdansk.pl
Liczymy na zdrowy rozsądek nas wszystkich - mówiła Aleksandra Dulkiewicz, prezydent Gdańska
Liczymy na zdrowy rozsądek nas wszystkich - mówiła Aleksandra Dulkiewicz, prezydent Gdańska
Grzegorz Mehring/gdansk.pl

 

W czwartek 12 marca w Urzędzie Miejskim odbyło się kolejne spotkanie sztabu kryzysowego. Pod koniec zebrania udało nam się porozmawiać z prezydent Gdańska Aleksandrą Dulkiewicz, która przekazała nam najświeższe informacje z posiedzenia.

- Sytuacja jest dynamiczna. Fakt, że w Gdańsku nie ma jeszcze dzisiaj żadnej zakażonej osoby, nie znaczy, że w ciągu kilku godzin jej nie będzie. Bądźmy czujni, przygotowani i współpracujmy - powiedziała Aleksandra Dulkiewicz.

Nowych obostrzeń nie ma, prezydent Gdańska apelowała jednak, by przestrzegać tych zakazów i próśb, które już funkcjonują w przestrzeni publicznej.

- Myślę, że to, co jest najważniejsze, to odpowiedzialność każdego z nas, niezależnie czy jest się dziennikarzem, prezydentem miasta, urzędnikiem, to zachowanie zdrowego rozsądku i czujności, unikanie bezpośrednich kontaktów, są dzisiaj kluczowe. To jest najważniejsze, żeby kwarantanna prewencyjna mogła zadziałać - mówiła prezydent Gdańska. Prezydent Dulkiewicz podkreślała też, by nie skupiać się w miejscach na które władze miasta nie mają wpływu. Mowa np. o siłowniach czy klubach sportowych

- Prosiłam też służby mundurowe o zwrócenie szczegolnej uwagi na miejsca, gdzie młodzież może się gromadzić - dodała Aleksandra Dulkiewicz. 

 

POSŁUCHAJ WYPOWIEDZI PREZYDENT GDAŃSK PO PORANNYM POSIEDZENIU SZTABU KRYZYSOWEGO Z DNIA 12 MARCA 

 

 

Prezydent Gdańska odniosła się także do pomysły nauki on-line. 

- Apelujemy o solidarność i zrozumienie. Mój zastępca i pion edukacji przygotowuje różne formy edukacji on-line. Tam gdzie to możliwe, czyli poprzez gdańską platformę te materiały będą przesyłane do rodziców, a za ich pośrednictwem do uczniów, ale także na naszym portalu miejskim chcemy udostępniać gotowe już materiały. Postaramy się to zrobić jak najszybciej - dodała Aleksandra Dulkiewicz. 

 

Władze Gdańska, zarządy miejskich spółek (m.in. ZTM, Gdańskich Nieruchomości, GIWK), urzędnicy i służby mundurowe regularnie spotykają się na zebraniach sztabu kryzysowego, by wymieniać się najświeższymi informacjami z miasta
Władze Gdańska, zarządy miejskich spółek (m.in. ZTM) i instytucji, urzędnicy i służby mundurowe regularnie spotykają się na zebraniach sztabu kryzysowego, by wymieniać się najświeższymi informacjami z miasta
Grzegorz Mehring/gdansk.pl