Zdzisław Stankiewicz (1951-2017)

Wieloletni prezes klubu Gedania Gdańsk, którego siatkarki zdobywały medale mistrzostw Polski kadetek i juniorek. Zdzisław Stankiewicz zmarł po długiej chorobie 18 listopada 2017 roku.
( 29.10.2018 )
Więcej artykułów poświęconych Gdańskowi znajdziesz na stronie głównej gdansk.pl
Zdzisław Stankiewicz
Zdzisław Stankiewicz
fot. Wojciech Figurski/KFP

Urodził się 17 kwietnia 1951 roku. Był prywatnym przedsiębiorcą, w 2001 roku został prezesem klubu Gedania, którego siatkarki występowały przez lata w najwyższej klasie rozgrywek. W zespole tym grała m.in. złota medalistka mistrzostw Europy Izabela Bełcik, tutaj rozwijał się talent Bereniki Tomsi, późniejszej wielokrotnej reprezentantki kraju. Od 2015 roku w klubie nie było seniorek. 

Pod wodzą Zdzisława Stankiewicza siatkarki gdańskiego klubu serynie zdobywały medale mistrzostw Polski w kategoriach młodzieżowych (kadetki, juniorki). Przez lata Gedania - sekcja siatkówki żeńskiej - powszechnie uważana była za najlepszy młodzieżowy klub w Polsce.

Za jego prezesury klub podzielił się na trzy odrębne byty, oddzielnie zarządzane: siatkarska Gedania Spółka Akcyjna, piłkarski Gdański Klub Sportowy Gedania 1922 oraz Gdańskie Towarzystwo Wioślarskie Gedania. 

Zdzisław Stankiewicz zmarł po długiej chorobie nowotworowej.