Zdunek Wybrzeże walczy o półfinał pierwszej ligi. Rywalem lider po sezonie zasadniczym

Rozgrywki eWinner 1. Ligi Żużlowej wkraczają w decydującą fazę. W niedzielę, 7 sierpnia Zdunek Wybrzeże jedzie pierwszy mecz ćwierćfinałowy z Abramczyk Polonią Bydgoszcz, liderem po sezonie zasadniczym. Początek spotkania na stadionie przy ul. Zawodników w Gdańsku o godz. 14.00.
( Publikacja: 06.08.2022 )
Więcej artykułów poświęconych Gdańskowi znajdziesz na stronie głównej gdansk.pl
Zdunek Wybrzeże do fazy play off przystąpił z szóstego miejsca po sezonie zasadniczym
Zdunek Wybrzeże do fazy play-off przystąpił z szóstego miejsca po sezonie zasadniczym
fot. Grzegorz Mehring / www.gdansk.pl

Szóstka walczy o półfinały

Po sezonie zasadniczym eWinner 1. Ligi Żużlowej zdecydowanym liderem jest zespół Abramczyk Polonii Bydgoszcz - 30 punktów. Zdunek Wybrzeże Gdańsk uzbierał 13 oczek, co wystarczyło na zajęcie szóstego miejsca. 

W tym roku w fazie play-off rywalizuje sześć zespołów (w poprzednich latach - cztery). Do półfinałów awansują zwycięzcy trzech par ćwierćfinałowych oraz jedna drużyna spośród przegranych, która zdobędzie najwięcej punktów.

Faworyt z Bydgoszczy

W rywalizacji Zdunek Wybrzeże z Abramczyk Polonią Bydgoszcz faworytem są oczywiście bydgoszczanie, którzy z podopiecznymi Eryka Jóźwiaka wygrali w tym roku dwukrotnie. W Gdańsku w minionym miesiącu 49:41. 

Pierwsze spotkanie ćwierćfinałowe odbędzie się w niedzielę, 7 sierpnia, na stadionie przy ul. Zawodników o godz. 14.00.

Awizowane składy:

Zdunek Wybrzeże Gdańsk

9. Timo Lahti

10. Jakub Jamróg

11. Viktor Trofimov (U24)

12. Adrian Gała (zastępstwo zawodnika)

13. Rasmus Jensen

14. Karol Żupiński

15. Kamil Marciniec

16.

Abramczyk Polonia Bydgoszcz

1. Daniel Jeleniewski

2. Adrian Miedziński

3. Kenneth Bjerre

4. Olegs Mihailovs (U24)

5. Matej Zagar

6. Wiktor Przyjemski

7. Przemysław Konieczny

8. 

Sprzedaż biletów w dniu meczu i wejście na stadion

Od godz. 12:30 czynne będą kasy nr 2, 3 (od Bramy Maratońskiej). Płatność kartą będzie możliwa wyłącznie w kasie nr 2, w oznaczonym okienku. Klub przypomina, że kasy od strony stacji paliwowej LOTOS, które nie znajdowały się na terenie stadionu, zostały zlikwidowane. 

Kasa nr 1 (UWAGA, płatność wyłącznie gotówką) oraz wejście na stadion dla kibiców gości będą otwarte od strony ul. Zawodników. Bilety na sektor gości (sektor żółty) można nabyć także przez internet.

Kibice wejdą na obiekt od godz. 12:30  wejściami od stacji LOTOS i Bramy Maratońskiej. Otwarte będą: na sektor zielony  - brama nr 2, na sektor niebieski - brama nr 8, na sektor czerwony - brama nr 5, na VIP - brama nr 6. 

Posiadacze karnetów lub biletów kupionych w przedsprzedaży, którzy zechcą nabyć program zawodów bez stania w kolejce do kasy, będą to mogli zrobić na stoiskach z gadżetami.

Klub przypomina również, że na stadion można wnosić napoje bezalkoholowe w opakowaniach do 500 ml.