• Start
  • Wiadomości
  • Zaszczep się w największym Punkcie Szczepień Powszechnych na Pomorzu - już od piątku

Zaszczep się w największym Punkcie Szczepień Powszechnych na Pomorzu - już od piątku

W piątek, 23 kwietnia, w hali Centrum Sportu Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego przy ul. Dębowej 21 rozpocznie działalność Punkt Szczepień Powszechnych przeciwko COVID-19. Szczepienia wykonywane będą przez sześć dni w tygodniu, a dla osób, które będą z nich korzystać, przygotowano bezpłatny parking na Placu Zebrań Ludowych. Dla ułatwienia dojścia na miejsce, przygotowano specjalne oznakowanie.
( Publikacja: 21.04.2021 )
Więcej artykułów poświęconych Gdańskowi znajdziesz na stronie głównej gdansk.pl
Widok nowoczesnej hali sportowej, która znajduje się na wzniesieniu, po lewej stronie zdjęcia. Prowadzą do niej schody
Największy Punkt Szczepień Powszechnych na Pomorzu zorganizowano w hali Centrum Sportu Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego na gdańskich Aniołkach, przy ul. Dębowej 21. Obiekt na razie nie przyda się studentom do gry w siatkówkę, ale do wykonywania szczepień nadaje się znakomicie
Sylwia Mierzewska/UCK

 

Punkt Szczepień Powszechnych będzie funkcjonował w ramach Narodowego Programu Szczepień, a jego realizatorem jest Uniwersyteckie Centrum Kliniczne. Szczepienia będą wykonywane szczepionką firmy Pfizer.

 

Jak się zapisać na szczepienie?

Wszystkie osoby, które są uprawione i chętne, mogą zarejestrować się na szczepienie w nowym punkcie dzwoniąc pod nr telefonu 989 lub wchodząc na specjalną stronę Narodowego Programu Szczepień.

Rejestracja na szczepienie w Centrum Sportu GUMed możliwa jest również za pośrednictwem Infolinii UCK pod numerem telefonu (58) 727 05 05 wew. 4. Pod tym numerem można także uzyskać szczegółowe informacje dotyczące szczepień. Infolinia czynna jest od poniedziałku do piątku w godz. 7 - 21 oraz w soboty w godz. 9 - 21. 

 

Hala sportowa. Po lewej widać trybunę z siedzeniami dla publiczności. W części środkowej i po prawej na zdjęciu widoczny jest parkiet do uprawiania dyscyplin sportowych. Na tym parkiecie w równych odstępach rozstawionych jest około 50 krzeseł dla osób szczepionych. Po prawej widać białe ścianki działowe - za nimi znajduje się zaimprowizowane w hali zaplecze medyczne
Wewnątrz hali sportowej przygotowano stanowiska do wykonywania szczepień, łącznie z niezbędnym zapleczem medycznym i administracyjnym. Wszystko zgodnie z obowiązującymi zasadami sanitarnymi
Sylwia Mierzewska/UCK

 

Jak funkcjonuje punkt szczepień

Szczepienie w Punkcie Szczepień Powszechnych zlokalizowanym w CS GUMed będą wykonywane od poniedziałku do soboty, przez 12 h dziennie. Przygotowano w nim 18 stanowisk kwalifikacyjnych i 20 stanowisk przeznaczonych do szczepień - w tym 2 leżące, wyposażone w sprzęt reanimacyjny. Punkt obsługiwać będzie personel Uniwersyteckiego Centrum Klinicznego oraz studenci Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego. Trybuny hali przeznaczono dla osób, które muszą po szczepieniu pozostać na terenie punktu ok 15 min. 

 

Aby dotrzeć na krzesełko, gdzie wykonane będzie szczepienie - trzeba będzie najpierw załatwić podstawowe formalności
Aby dotrzeć na krzesełko, gdzie wykonane będzie szczepienie - trzeba będzie najpierw załatwić podstawowe formalności
Sylwia Mierzewska/UCK

 

Bądźmy odpowiedzialni - dbajmy o bezpieczeństwo swoje i innych

Ze względów bezpieczeństwa i komfortu pacjentów prosimy nie przychodzić na szczepienie wcześniej niż przed wyznaczoną godziną. Przypominamy o obowiązku zakrywania nosa i ust maseczką oraz zachowywaniu dystansu fizycznego. 

 

Tablice informacyjne przypominają o zasadach, które należy zachowywać nie tylko ze względu na obowiązujące przepisy, ale z poczucia odpowiedzialności za zdrowie własne i innych
Tablice informacyjne przypominają o zasadach, które należy zachowywać nie tylko ze względu na obowiązujące przepisy, ale z poczucia odpowiedzialności za zdrowie własne i innych
Sylwia Mierzewska/UCK

 

Jak dotrzeć do Punktu Szczepień Powszechnych

Osoby, które zdecydują się dotrzeć na szczepienia samochodem, prosimy o korzystanie ze specjalnie uruchomionego, bezpłatnego parkingu na Placu Zebrań Ludowych. 

Jest to szczególnie ważne, gdyż parking przy ul. Dębowej ma ograniczoną liczbę miejsc, jest to również Strefa Płatnego Parkowania.

Po pozostawieniu samochodu na bezpłatnym parkingu istnieje możliwość dojścia do punktu piechotą ok 1500 metrów ul. Trakt Konny, Chodowieckiego, Orzeszkowej i Dębową lub skorzystania z komunikacji miejskiej. Ze znajdującego się obok przystanku tramwajowego „Brama Oliwska” możliwy jest dojazd do hali liniami: 2, 3, 4 (w dni powszednie), 6, 9 i 12. Należy wysiąść na kolejnym przystanku - „Chodowieckiego”, a następnie dojść ul. Chodowieckiego, Orzeszkowej i Dębową około 1000 m.

UWAGA!

Osoby, które zdecydują się na dojazd własnym środkiem transportu w okolice punktu szczepień ul. Dębowa prosimy o dostosowywanie się do poleceń służb Straży Miejskiej i Policji. 

 

trasaszczepieniaOK
Jacek Szymański/www.gdansk.plDojazd tramwajem - przystanek Chodowieckiego

Aby dojechać do punktu szczepień, mieszkańcy mają do dyspozycji 6 linii tramwajowych. Jadąc od strony Wrzeszcza lub centrum Gdańska należy wysiąść na przystanku „Chodowieckiego”, na którym zatrzymują się tramwaje linii 2, 3, 4 (w dni powszednie), 6, 9 i 12. Zalecane dojście do hali ulicami: Orzeszkowej, potem Dębową około 1000 metrów.Dojazd autobusami

  • Linia 131 - autobusy tej linii jadące z Olszynki do Matemblewa (przez Dworzec Główny) zatrzymują się na przystanku „Dębinki” na ul. Orzeszkowej. Dojście do hali ulicami: Orzeszkowej, potem Dębową (około 550 metrów). 

 

  • Linie 130, 184, 199, 210 - korzystając z autobusów tych linii należy wysiąść na przystanku „Focha” na żądanie. Dojście do hali ulicami: Powstańców Warszawskich - Focha - schodami w dół (obok Osiedla Studenckiego GUMed) - ulicą Dębową około 1000 metrów.