• Start
  • Wiadomości
  • Zaspa-Młyniec. Trwa budowa kortu tenisowego dla mieszkańców. Tak zdecydowali

Zaspa-Młyniec. Trwa budowa kortu tenisowego dla mieszkańców. Tak zdecydowali

Powstający obiekt widać już gołym okiem. W ostatnim czasie ułożono jego nawierzchnię z poliuretanu. Obecnie wykonywane jest ogrodzenie i ścieżka prowadząca na teren kortu. Będzie on uzupełnieniem kompleksu sportowego, który od kilku lat rozbudowywany jest przy Szkole Podstawowej nr 92.
17.03.2022
Więcej artykułów poświęconych Gdańskowi znajdziesz na stronie głównej gdansk.pl
Przy ul. Startowej, od kilku lat, powstaje atrakcyjne centrum sportowe pod chmurką
Przy ul. Startowej, od kilku lat, powstaje atrakcyjne centrum sportowe "pod chmurką"
Fot. Dyrekcja Rozbudowy Miasta Gdańska

 

Pomysł na powstanie takiego obiektu wyszedł od mieszkańców, którzy zgłosili go do Budżetu Obywatelskiego 2021. Projekt spodobał się też innym gdańszczanom, którzy chętnie poparli go w głosowaniu. 

Zwycięski projekt BO zakłada budowę kortu tenisowego, który stanowić będzie uzupełnienie kompleksu sportowego znajdującego się przy SP 92 przy ul. Startowej. Obecnie znajduje się tutaj ogrodzone boisko do gry w piłkę nożną, bieżnia dedykowana biegaczom, bieżnia do skoku w dal, a także urządzenia siłowni zewnętrznej i tor dla rolkarzy.

 

W ramach trwającej inwestycji usunięto istniejące utwardzenie terenu i zniszczone ogrodzenie, zdemontowano też stare latarnie.

Poza kortem wybudowane zostaną także ciągi komunikacyjne i wykonane nowe ogrodzenie. Nie zabraknie też małej architektury, a więc trzech nowych ławek i tyleż samo koszy na śmieci. Przy okazji uporządkowana zostanie też okoliczna zieleń. Z nowego obiektu będzie można skorzystać już w trakcie tegorocznych wakacji.

Inwestycję realizuje firma Elsik sp. z o.o. Koszt prac wyniesie blisko 480 tys. złotych. Te powinny zakończyć się w czerwcu 2022r.

 

Przy ul. Startowej z powodzeniem funkcjonuje już boisko do gry w piłkę, a także tor dla rolkarzy i bieżnia
Przy ul. Startowej z powodzeniem funkcjonuje już boisko do gry w piłkę, a także tor dla rolkarzy i bieżnia
Fot. Dyrekcja Rozbudowy Miasta Gdańska