Zaspa Młyniec. Przyjdź dziś na spotkanie z prezydent Aleksandrą Dulkiewicz, porozmawiaj o dzielnicy

Prezydent Gdańska wraz ze swoimi zastępcami zasiądzie w środę, 24 sierpnia, przy nietypowym biało-czerwonym stole, ustawionym tym razem na deptaku - na wysokości ul. Pilotów 3, przy sklepie "Merkus". Do rozmów przy tym gdańskim stole zaproszeni są zarówno mieszkańcy Zaspy Młyńca, jak również innych gdańskich dzielnic. Przyjdźcie, spotkajcie się z władzami Gdańska.
22.08.2022
Więcej artykułów poświęconych Gdańskowi znajdziesz na stronie głównej gdansk.pl
2

Początek spotkania na Zaspie o godz. 17

To będzie trzecie w tym roku spotkanie, w nietypowych okolicznościach. Prezydent Aleksandra Dulkiewicz rozmawiała już w takiej formule z mieszkańcami dzielnic VII Dwór oraz Ujeścisko-Łostowice. W najbliższą środę zaprasza do rozmowy "zaspiańczyków". Początek o godz. 17.

Będzie to okazja, by porozmawiać o potrzebach, ale i bolączkach tej dzielnicy.

Zaspa Młyniec to niewielka dzielnica, bo liczy zaledwie 1,22 km kw. powierzchni. Jest jednak dzielnicą najbardziej zagęszczoną pod względem liczby mieszkańców - na 1 kilometr kwadratowy przypada tu bowiem ponad 10 tys. osób.

Gdański dron. Nie widziałeś dzielnicy Zaspa Młyniec z lotu ptaka? Zobacz koniecznie u nas

Kto pojawi się na spotkaniu na Zaspie Młyńcu?

W środowym spotkaniu weźmie udział prezydent Aleksandra Dulkiewicz, a także kluczowi dyrektorzy odpowiedzialni m.in. za inwestycje i sprawy społeczne, a także z Gdańskiego Zarządu Dróg i Zieleni oraz Zarządu Transportu Miejskiego.

Podczas spotkania będzie można zapoznać się z miejscowymi planami zagospodarowania przestrzennego, wykonać zgłoszenie do Gdańskiego Centrum Kontaktu, a także... napić się domowej lemoniady. Atrakcje zapewnione będą także dla najmłodszych mieszkańców, w specjalnym namiocie - kąciku. 

Jeżeli przed lub w trakcie spotkania, zacznie padać deszcz, wówczas zostanie ono przeniesione do sali gimnastycznej pobliskiego budynku Liceum Ogólnokształcącego nr XV.

VII Dwór. O czym rozmawiano podczas spotkania z prezydent Gdańska?

Ujeścisko-Łostowice. Mieszkańcy spotkali się z prezydent Miasta

Skąd wziął się okrągły biało-czerwony stół?

Biało-czerwony mebel, do którego zaproszeni są gdańszczanie, wykonano, z okazji 30. rocznicy pierwszych częściowo wolnych wyborów w Polsce, które odbyły się 4 czerwca 1989 roku. W Gdańsku zorganizowano wówczas obchody Święta Wolności i Solidarności. Ma on nawiązywać do Okrągłego Stołu, przy którym opozycja i władza wynegocjowali historyczne porozumienie - ma on "łączyć, wzmacniać relacje i wspierać porozumienie".

Całkowita powierzchnia płyt sklejki użytej do wyprodukowania blatów stołu i siedzisk to 168 m kw. Składa się on z 12 różnych modułów, które w obrębie swojego okręgu można dowolnie konfigurować. W VII Dworze pojawi się jeden z elementów tego ogromnego stołu.

Cykliczne spotkania z mieszkańcami od 2019 roku

Spotkania z cyklu „Porozmawiajmy przy stole” zorganizowano po raz pierwszy w 2019 roku. Odbyły się wówczas na Chełmie, w Pieckach-Migowie, Wrzeszczu Dolnym, Przymorzu Wielkim, Żabiance-Wejhera-Jelitkowie-Tysiąclecia oraz Oruni-Św. Wojciechu-Lipcach. W czasie pandemii, ze względów bezpieczeństwa, nie planowano kolejnych. Do biało-czerwonego stołu wrócono w maju br.

W tym roku planowane jest jeszcze jedno spotkanie plenerowe z mieszkańcami. Odbędzie się ono w pierwszej połowie września. W najbliższym czasie poinformujemy o dokładnej lokalizacji. Z kolei w drugiej połowie października br. planowany jest gospodarski spacer po Zaspie Młyńcu, w którym weźmie udział prezydent Dulkiewicz, radni dzielnicy, a także dyrektorzy oraz prezesi miejskich jednostek i spółek.