Zasłużeni strażnicy miejscy nagrodzeni przez prezydent

Każdego roku - 29 sierpnia - Straż Miejska obchodzi swoje święto. W naszym mieście jest to okazja, by wyróżnić i nagrodzić najbardziej zaangażowanych funkcjonariuszy. Tradycyjnie już, w dniu swojego święta, 23 strażników spotkało się z prezydent Gdańska Aleksandrą Dulkiewicz i Piotrem Borawskim, zastępcą prezydenta ds. przedsiębiorczości i ochrony klimatu. Były podziękowania, dyplomy, medale i nagrody pieniężne.
( 29.08.2022 )
Więcej artykułów poświęconych Gdańskowi znajdziesz na stronie głównej gdansk.pl
Dyplomy, medale i nagrody pieniężne wręczali prezydent Gdańska Aleksandra Dulkiewicz i Piotr Borawski, zastępca prezydenta ds. przedsiębiorczości i ochrony klimatu
Dyplomy, medale i nagrody pieniężne wręczali prezydent Gdańska Aleksandra Dulkiewicz i Piotr Borawski, zastępca prezydenta ds. przedsiębiorczości i ochrony klimatu
fot. Grzegorz Mehring / www.gdansk.pl

Życzenia i podziękowania dla strażników miejskich

- Wasza praca na rzecz miasta, mieszkanek i mieszkańców Gdańska jest niezwykle ważna, choć często niedoceniana. Dlatego w dniu Waszego święta chciałabym złożyć najserdeczniejsze życzenia, podziękować i docenić Wasz wkład w bezpieczeństwo  miasta - mówiła Aleksandra Dulkiewicz, prezydent Gdańska.

- Szczyt sezonu turystycznego nie wpłynął negatywnie na Wasze działania. Chciałbym Wam bardzo za to podziękować, bo niewątpliwie był to sezon wyzwań. Jestem też przekonany, że podjęte przez wszystkie służby działania będą sukcesem i zaowocują poprawą bezpieczeństwa i warunków życia naszych mieszkańców - dodał Piotr Borawski, zastępca prezydenta ds. przedsiębiorczości i zrównoważonego rozwoju.

ZOBACZ WIĘCEJ ZDJĘĆ Z UROCZYSTOŚCI

 

Straż Miejska w Gdańsku

Straż Miejska w Gdańsku rozpoczęła swoją działalność w 1991 roku. Jej głównym zadaniem jest dbanie o spokój i porządek publiczny. Mundurowi dbają głównie o ochronę spokoju i porządek publiczny, pomagają osobom w kryzysie bezdomności i interweniują w zakresie zwierząt, głównie dzikich. Zakres ich obowiązków jest jednak dużo szerszy, a ich pracę coraz częściej doceniają gdańszczanie.

Strażników można spotkać w szkołach, gdzie prowadzą zajęcia profilaktyczne z uczniami, a także na wspólnych patrolach z policją, z pracownikami Gdańskiego Zarządu Dróg i Zieleni, Zarządu Transportu Miejskiego czy Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie. Każdego dnia liczba samych zgłoszeń od mieszkańców wynosi prawie 200. W całym 2021 roku mundurowi podjęli ponad 60,5 tysiąca interwencji, z czego pouczono ponad 4 tysiące osób i wystawiono 49 tys. mandatów.

- Chciałbym bardzo podziękować za Waszą codzienną pracę na rzecz Gdańska i jego mieszkańców. W dniu Straży Miejskiej życzę, by zadania, których podejmujecie się każdego dnia, dawały Wam jak najwięcej powodów do dumy i zawodowej satysfakcji. Życzę także pomyślności w życiu osobistym i wytrwałości w realizacji planów - zwrócił się do mundurowych Leszek Walczak, komendant Straży Miejskiej w Gdańsku.

 

Kobieta w stroju straży miejskiej z białym dużym psem
Głównym zadaniem Straży Miejskiej w Gdańsku jest dbanie o spokój i porządek publiczny. Strażnicy miejscy często pracują z psami
fot. Dominik Paszliński / www.gdansk.pl
Kilkadziesiąt osób pozuje do zdjęcia. W środku mężczyzna w stroju straży miejskiej
Strażnicy miejscy biorą także udział w festynach, podczas których edukują mieszkanki i mieszkańców ...
fot. Piotr Wittman / www.gdansk.pl
Dwie kobiety w strojach straży miejskiej kucają, jedna trzyma szpadel, druga małe drzewko
... czy różnych akcjach miejskich, m.in. sadzenia roślin
fot. Grzegorz Mehring / www.gdansk.pl
Dwóch mężczyzn w strojach straży miejskiej w maseczkach na twarzach w ciemnym pomieszczeniu z latarką
Strażnicy z Referatu Ekologicznego Straży Miejskiej walczą z paleniem odpadami w piecach, nielegalnym odprowadzaniem ścieków, dzikimi wysypiskami
fot. Dominik Paszliński / www.gdansk.pl

Jednostka do zadań specjalnych - Eko Patrol

1 tys. kontroli pieców i sprzęt do walki o czystość środowiska