• Start
  • Wiadomości
  • Dźwig M3 nowym miejscem widokowym. Podziwiaj miasto już w długi weekend majowy

Dźwig M3 nowym miejscem widokowym. Podziwiaj miasto już w długi weekend majowy

W dniach 12 i 13 kwietnia zaplanowano testowe wejście na szczyt stoczniowego żurawia, który niebawem stanie się nowym punktem widokowym Gdańska. Miejsc szybko zabrakło, ale już podczas majówki obiekt będzie szerzej dostępny.
05.04.2019
Więcej artykułów poświęconych Gdańskowi znajdziesz na stronie głównej gdansk.pl
Stary dźwig stoczniowy, który staje się miejscem widokowym
Stary dźwig stoczniowy, który staje się miejscem widokowym
zdj. Anna Rezulak/KFP


W październiku ubiegłego roku informowaliśmy naszych czytelników o pomyśle przeobrażenia żurawia w nowy punkt widokowy Gdańska. Plany te są coraz bliżej realizacji. Niebawem gdańszczanie oraz wszyscy chętni, będą mieli okazję wejść na dźwig M3 i zobaczyć Gdańsk z bardzo wyjątkowej perspektywy. Pracownicy naszej redakcji już tam byli i jedyne, co możemy podpowiedzieć Czytelnikom - nie zastanawiajcie się, bo naprawdę warto. Jeśli mają Państwo wątpliwości, zobaczcie poniższy film.

 

- Już w dniach 12 i 13 kwietnia planujemy bezpłatne wejście testowe na żuraw - zachęcał niedawno Dominik Kwiatkowski, prezes Fundacji Społecznie Bezpieczni, która jest partnerem projektu. - Zapraszamy Państwa do zapisywania się na to wydarzenie. Będzie można zobaczyć Gdańsk z całkowicie nowej perspektywy. Osoby, które zapiszą się na wejścia testowe zostaną poproszone o wypełnienie krótkiej ankiety, która pomoże nam lepiej przygotować ofertę i system rezerwacji przed oficjalnym otwarciem.

Aby wejść na żuraw mozna byłó zapisać się na stronie https://zurawm3.evenea.pl/. Jak się okazło miejsc szybko zabrakło.

 
Dźwig ma ok. 30 metrów wysokości. Na jego szczyt prowadzą schody, dzięki którym w kilka minut, bez większego wysiłku, dostaniemy się na górę
Dźwig ma ok. 30 metrów wysokości. Na jego szczyt prowadzą schody, dzięki którym w kilka minut, bez większego wysiłku, dostaniemy się na górę
gdansk.pl

 

Testowe wejście planowane jest na piątek 12 kwietnia w godzinach: 16.00, 16.20 i 16.40 oraz w sobotę 13 kwietnia w godzinach: 12.00, 12.20 i 12.40. NIc jednak straconego bowiem na dźwig będzie można wejśc już w maju. Koszt 10 zł.

 

Jak się Państwu podoba taki widok?
Jak się Państwu podoba taki widok?
gdansk.pl

 

Więcej na temat tego przedsięwzięcia znajdziemy w artykule:

Dźwig jak wieża Eiffla. Czy stanie się nowym punktem widokowym?