• Start
  • Wiadomości
  • ECS. Zaproś stół do dzielnicy! Specjalna edycja ZROZUMIEĆ 89/19

ECS. Zaproś stół do dzielnicy! Specjalna edycja ZROZUMIEĆ 89/19

"Zrozumieć 89/19" to specjalna edycja cyklu Europejskiego Centrum Solidarności "Zrozumieć Sierpień". Dyskusje i spotkania na tematy wolnościowe będą się odbywać przy fragmencie stołu, który powstał z okazji obchodów 30. rocznicy wyborów 4 czerwca '89, a który teraz powędruje do gdańskich dzielnic, aby stać się symboliczną przestrzenią do realizacji działań społecznych. Osoby chętne do zorganizowania tego typu wydarzeń mogą zgłaszać się do ECS - do 16 czerwca.
13.06.2019
Więcej artykułów poświęconych Gdańskowi znajdziesz na stronie głównej gdansk.pl
Jedna z części okrągłego stołu przy ECS będzie w wakacje „wędrować” po gdańskich dzielnicach i zachęcać do inicjowania działań wokół niego
Jedna z części okrągłego stołu przy ECS będzie w wakacje „wędrować” po gdańskich dzielnicach i zachęcać do inicjowania działań wokół niego
Dominik Paszliński/ www.gdansk.pl

 

Był już 80. metrowy parawan, sąsiedzkie spotkania, kuchnia błotna, warsztaty, tańce, społeczne wystawy zdjęć i prace malarskie. Wszystkie te inicjatywy powstawały w ramach projektu ZROZUMIEĆ SIERPIEŃ, który wspiera lokalne działania społeczne. Tegoroczna, specjalna edycja zapowiada się równie ciekawie.

Okrągły stół potrafi łączyć – z takiego założenia wychodzą organizatorzy projektu ZROZUMIEĆ SIERPIEŃ. Dlatego w tym roku, zapraszając do dziewiątej edycji programu, ECS chce podzielić się okrągłym stołem i zachęcić do działania wokół niego. Jego część, o średnicy 180 cm, powędruje do gdańskich dzielnic, podwórek, placów, aby stać się przestrzenią realizacji działań społecznych.

„Stół to najważniejsze miejsce w domu, w pracy, w przestrzeni publicznej. W 30. rocznicę częściowo wolnych wyborów przy ECS powstał nowo zaprojektowany stół, ideą nawiązujący do okrągłego stołu, przy którym opozycja i władza wynegocjowały porozumienie. Składa się z wielu elementów, dzięki czemu przystosowuje się do potrzeb użytkowników. Łączy, wzmacnia relacje i wspiera porozumienie. Służyć będzie rozmowom, działaniom warsztatowym, muzykowaniu i wspólnym posiłkom.” – czytamy na stronie organizatora.

Do projektu ZROZUMIEĆ 89/19 zaproszone są osoby aktywne w swoich społecznościach i te, które dopiero zaczynają, a także organizacje i grupy nieformalne. Słowem każdy mieszkaniec i mieszkanka Gdańska oraz regionu może zrealizować swój projekt wokół okrągłego stołu (pełnoletniość obowiązkowa). Organizatorzy zapewniają wsparcie finansowe i merytoryczne.

Zgłoszenia należy przesyłać online do 16 czerwca br. Działania w specjalnej edycji ZROZUMIEĆ 89/19 muszą zostać zrealizowane w lipcu i sierpniu 2019 roku.

Projekt ZROZUMIEĆ SIERPIEŃ to przestrzeń do kreowania wspólnej nowej rzeczywistości i pielęgnowanie pamięci o wydarzeniach, które dały podwaliny wolnej Polsce. Zrozumieć 89/19 jest specjalną edycją projektu ZROZUMIEĆ SIERPIEŃ, programu wspierającego działania społeczne realizowane w gdańskich społecznościach.

Facebook wydarzenia 

Formularz zgłoszeniowy projektu ZROZUMIEĆ 89/19 znajduje się TUTAJ

 
 

TV

Dobiega końca realizacja zakładu termicznej obróbki odpadów