Gospodarka bez tajemnic dla najmłodszych - zapisz się na Ekonomiczny Uniwersytet Dziecięcy

Ekonomiczny Uniwersytet Dziecięcy to ogólnopolski projekt edukacji ekonomicznej, który realizowany będzie na Wydziale Zarządzania i Ekonomii Politechniki Gdańskiej. Cykl sześciu spotkań przeznaczony jest dla uczniów w wieku 10-13 lat (z klas od IV do VI). Odbywać się będzie stacjonarnie w murach uczelni, a zapisy trwają do 28 lutego.
22.02.2023
Więcej artykułów poświęconych Gdańskowi znajdziesz na stronie głównej gdansk.pl
sala szkolna, plecy dziewczyny siedzącej przy ławce, na stole kalkulator, w ręku ołówek
Zdjęcie ilustracyjne
Fot. Pixabay.com

Ekonomiczny Uniwersytet Dziecięcy - dla kogo? 

Ekonomiczny Uniwersytet Dziecięcy to ogólnopolski projekt edukacji ekonomicznej dla uczniów w wieku 10-13 lat (IV-VI klasa szkół podstawowych).

Celem EUD jest rozwijanie u dzieci postaw i zachowań przedsiębiorczych oraz popularyzacja edukacji ekonomicznej i zachęcanie najmłodszych do zainteresowania się zagadnieniami gospodarczymi.

“Liczy się myślenie “ - Hevelianum ogłasza konkurs dla nauczycieli na scenariusz lekcji

Ekonomiczny Uniwersytet Dziecięcy na Politechnice Gdańskiej

Tegoroczna edycja Ekonomicznego Uniwersytetu Dziecięcego obejmuje sześć spotkań, które odbędą się w murach Politechniki Gdańskiej. Na ostatnim spotkaniu w semestrze zostanie przeprowadzony test wiedzy ekonomicznej dotyczący materiału zrealizowanego na zajęciach. Trzy osoby, które uzyskają z testu najwyższą liczbę punktów w danym ośrodku, otrzymają nagrodę rzeczową.

Jak się zgłosić?

Rejestracja za pośrednictwem formularza możliwa jest do 28 lutego. Zajęcia EUD odbywać się będą na Wydziale Zarządzania i Ekonomii PG (ul. Traugutta 79) w sali 103/104 (zajęcia dla młodych studentów) oraz w sali 211/212 (zajęcia dla rodziców).

“Miłości, gdzie jesteś? Walentynkowa wizyta psów na politechnice

Terminarz zajęć Ekonomicznego Uniwersytetu Dziecięcego na PG

Zawsze odbywać się będą w czwartki o godz. 17:

  • 16.03
  • 30.03
  • 13.04
  • 27.04
  • 11.05
  • 25.05TV

Miłe chwile w Radzie Miasta