• Start
  • Wiadomości
  • Zakupy w idei zero waste - na Hali Targowej tylko papierowe i materiałowe torby na produkty

Zakupy w idei zero waste - na Hali Targowej tylko papierowe i materiałowe torby na produkty

Papierowe torebki, woreczki wielokrotnego użytku na warzywa i owoce, materiałowe torby – takie nawyki zakupowe pomagają środowisku. Dziś, 3 lipca, wśród wystawców, na rynku przy Hali Targowej rozdystrybuowane zostały papierowe torby na zakupy, aby tego dnia prowadzili sprzedaż bez używania plastiku.
03.07.2021
Więcej artykułów poświęconych Gdańskowi znajdziesz na stronie głównej gdansk.pl
Czy uda się wyeliminować plastykowe opakowania na warzywa? Warto próbować!
Czy uda się wyeliminować plastykowe opakowania na warzywa? Warto próbować!
fot. Mehring/www.gdansk.pl

 

- Dostrzegamy zaangażowanie wystawców "Zielonego Rynku" w promowanie ekologicznych opakowań i chcemy ich w tym wspierać - mówi Monika Nkome-Evini, Menadżer Śródmieścia Gdańska. - Naszym wspólnym celem jest uświadamianie klientom, jak ważne są codzienne wybory konsumenckie, aby generować jak najmniej plastiku już podczas robienia zakupów.

 W ramach tej inicjatywy przygotowane zostały pakiety torebek papierowych, które były dystrybuowane wśród sprzedawców na rynku, aby tego dnia odstawili na bok wszelkie plastikowe opakowania i torby foliowe i prowadzili wyłącznie sprzedaż towaru bez użycia plastiku.

Przy stoisku informacyjno-edukacyjnym edukatorzy rozdawali ekologiczne bawełniane torby typu "paryżanki" oraz pakiety trzech woreczków na owoce, zachęcając przy tym do robienia zakupów w idei zero waste, less waste.

Woreczek na owoce można uszyć samemu. Dziś każdy mógł się przekonać, że nie jest zbyt trudne
Woreczek na owoce można uszyć samemu. Dziś każdy mógł się przekonać, że nie jest zbyt trudne
fot. Mehring/www.gdansk.pl

 

Podczas wydarzenia przy stoisku krawieckim, po krótkim instruktażu, była możliwość samodzielnego uszycia np. woreczka na owoce. W ramach warsztatów przy stoisku wystawienniczym BIO, można było dowiedzieć się, jak można wykorzystać resztki odpadów warzywnych i zrobić z nich ogródek.

Podczas wydarzenie, wśród sprzedających, przeprowadzona została ankieta, dzięki której zebrane zostaną informacje, jak klienci ryneczku zareagowali na ekologiczne zakupy i czy wystawcy przekonali się do całkowitego usunięcia foliowych siatek ze swojej oferty.

 

TV

Nowi mieszkańcy na Ujeścisku