• Start
  • Wiadomości
  • Zakończenie roku szkolnego w Gdańsku. Był on inny niż wszystkie, a teraz... wakacje

Zakończenie roku szkolnego w Gdańsku. Był on inny niż wszystkie, a teraz... wakacje

W marcu z powodu epidemii Covid-19 uczniowie wraz z nauczycielami rozpoczęli edukację w sposób zdalny. W piątek, 26 czerwca zakończył się ten szczególny rok szkolny Uroczystość miejska miała miejsce pod pomnikiem Obrońców Poczty Polskiej. Nowy rok szkolny ma według zapowiedzi Ministerstwa Edukacji Narodowej rozpocznie się 1 września.
26.06.2020
Więcej artykułów poświęconych Gdańskowi znajdziesz na stronie głównej gdansk.pl
Dla 64 tysięcy uczniów gdańskich szkół samorządowych rozpoczęły się wakacje
Dla 46 tysięcy uczennic i uczniów gdańskich szkół samorządowych rozpoczęły się wakacje
zdj. Grzegorz Mehring/gdansk.pl

 

Tegoroczne zakończenie roku szkolnego w placówkach edukacyjnych odbywało się w różnych formułach. W niektórych szkołach, które żegnają swoich absolwentów, spotkania na koniec roku miało miejsce na świeżym powietrzu, przy zachowaniu podwyższonych reżimów sanitarnych. W innych placówkach rok 2019/2020 kończono w formie zdalnej.

W piątek, 26 czerwca o godz. 10.00 absolwenci Zespołu Szkół Łączności wraz z przedstawicielami władz miejskich i gronem pedagogicznym pożegnali swoją szkołę i zarazem powitali wakacje. Uroczystość odbyła się pod pomnikiem Obrońców Poczty Polskiej na Placu Obrońców Poczty Polskiej.

 

W tym roku miejskie pożegnanie roku szkolnego miało miejsce pod Pomnikiem Obrońców Poczty Polskiej w Gdańsku
W tym roku miejskie pożegnanie roku szkolnego miało miejsce pod Pomnikiem Obrońców Poczty Polskiej w Gdańsku
zdj. Grzegorz Mehring/gdansk.pl

 

Tu również zadbano w przestrzeganie zasad profilaktyki. Przy wejściu na plac ustawione zostały pojemniki z płynem do dezynfekcji rąk. Osoby przebywające na placu, gdzie miała miejsce uroczystość zobowiązane zostały do zakrywania ust i nosa oraz w miarę możliwości zachowywania dystansu fizycznego.

- Rok szkolny 2019/2020 był prawdopodobnie jednym z najtrudniejszych, a na pewno najdziwniejszych, w naszej dotychczasowej historii. Nadeszły wakacje. Z tej okazji, wszystkim uczennicom i uczniom, życzę ciekawości do świata i spełnienia marzeń. Tego lata, pamiętajcie o zasadach ostrożności - noście maseczki, zachowujcie dystans.
Z kolei pracownikom oświaty oraz rodzicom dziękuję - za Waszą determinację, w obliczu tak dynamicznych zmian w procesie nauczania - takie życzenia złożyła uczennicom i uczniom prezydent Gdańska Aleksandra Dulkiewicz na swoim facebookowy profilu.

 

 

Wakacje w Gdańsku rozpocznie blisko 46 tysięcy uczennic i uczniów samorządowych szkół podstawowych i ponadpodstawowych. Podczas konferencji prasowej, podsumowującej miniony rok szkolny minister edukacji narodowej Dariusz Piontkowski poinformował, że nowy rok szkolny rozpocznie się tak jak zazwyczaj pierwszego września.