• Start
  • Wiadomości
  • Zadzwoń po uśmiech! Fundacja “Dr Clown” uruchamia wirtualne wsparcie dla małych pacjentów

Zadzwoń po uśmiech! Fundacja “Dr Clown” uruchamia wirtualne wsparcie dla małych pacjentów

Wolontariusze Fundacji “Dr Clown” nie mogą teraz odwiedzać dzieci w szpitalach, tańczą więc pod oknami placówek, a od 1 czerwca ruszają z wirtualną terapią śmiechem. „Śmiechofon” umożliwia małym pacjentom indywidualne spotkania online z Doktorami Clownami.
01.06.2020
Więcej artykułów poświęconych Gdańskowi znajdziesz na stronie głównej gdansk.pl
Gdansk_wolontariusze_Fundacja_Dr_Clown.JPG
Wolontariusze Fundacji Dr Clown Region Pomorze w drodze na występ pod oknami jednego z gdańskich szpitali
Fundacja Dr Clown

 

O tym, jak wolontariusze Fundacji “Dr Clown” Region Pomorze przystosowali swoje działania w trakcie epidemii, pisaliśmy już wcześniej.

 

“Doktorzy clowni” w dobie epidemii niosą uśmiech, tańcząc pod oknami gdańskich szpitali

 

W okolicach Dnia Dziecka “uśmiechnięci doktorzy” zintensyfikowali swoje działania taneczne pod oknami szpitali w Gdańsku i Gdyni, oprócz tego dziecięcy pacjenci otrzymali także wyjątkowe upominki w ramach akcji „Paczka z uśmiechem” - trafiły one na 60 oddziałów pediatrycznych w całej Polsce, w tym również do Szpitala Dziecięcego Polanki oraz Szpitala im. M. Kopernika w Gdańsku.

Z powodu epidemii COVID-19 wizyty wolontariuszy Fundacji „Dr Clown” w szpitalach i innych placówkach zostały wstrzymane do odwołania w całej Polsce, ale program „terapii śmiechem” kontynuowany jest wirtualnie za pośrednictwem mediów społecznościowych, wspomnianych tańców,  a od 1 czerwca również na platformie internetowej, na której każdy rodzic będzie miał możliwość umówienia swojego dziecka na indywidualne spotkanie online z Doktorami Clownami.

- Celem naszych aktualnych działań jest wsparcie dzieci, które odbywają leczenie w szpitalach, a z powodu epidemii koronawirusa mają ograniczoną możliwość spotkań z członkami rodziny, ale również z naszymi wolontariuszami. Szpitalne oddziały są dla nas wciąż zamknięte, ale dzięki „Śmiechofonowi”, Doktorzy Clowni mogą teraz odwiedzać chore dzieci, tyle że wirtualnie - wyjaśnia Agata Bednarek, prezes zarządu Fundacji „Dr Clown”. - Spotkania są bezpłatne i dostępne dla każdego! Podczas takiej rozmowy nasi Doktorzy Clowni zadbają o poprawę humoru małego pacjenta i przekażą mu mnóstwo pozytywnej energii.

Żeby zarezerwować spotkanie, trzeba skorzystać z formularza na stronie internetowej Fundacji.

 

FUNDACJA "DR CLOWN" PRZYGOTOWAŁA ZABAWNY FILM Z OKAZJI DNIA DZIECKA

 

Wirtualne wizyty Doktorów Clownów mają na celu podniesienie motywacji do zdrowienia i minimalizowanie poczucia lęku, który często towarzyszy zarówno chorym dzieciom, jak i rodzicom.

 - Choroba i związany z nią pobyt w szpitalu jest bardzo trudną sytuacją dla każdego dziecka. Szpital to nowe otoczenie, nieznane zapachy, obcy ludzie wokół - dodaje Natalia Budzyńska, pełnomocnik Fundacji „Dr Clown” w Regionie Pomorze. -To sytuacja niezrozumiała dla malucha, która budzi w nim lęk i niepokój. Obecnie sytuacja jest jeszcze trudniejsza, a dziecięce lęki są spotęgowane. Przyjęcia planowe w szpitalach są ograniczone lub wstrzymane, w szpitalach jest bardzo mało dzieci. Napięcie towarzyszy również rodzicom, których obawy również są dużo większe niż byłyby bez epidemii. Chcemy pomóc dzieciom i wesprzeć je w tych trudnych chwilach, dlatego serdecznie zachęcamy wszystkich rodziców do skorzystania z naszego „Śmiechofonu”.