• Start
  • Wiadomości
  • Żabianka-Wejhera-Jelitkowo-Tysiąclecia. Nowy parking, chodnik i łąka z Budżetu Obywatelskiego

Żabianka-Wejhera-Jelitkowo-Tysiąclecia. Nowy parking, chodnik i łąka z Budżetu Obywatelskiego

Już jesienią przy ul. Gospody kierowcy zaparkują na wyremontowanym parkingu, a przy ul. Subisława piesi skorzystają z nowego chodnika. Z kolei w przyszłym roku mieszkańcy będą spotykać się na kwietnej polanie przy ul. Pomorskiej i szlifować umiejętności na niedalekim torze rowerowym. Realizację wszystkich inwestycji finansowanych z Budżetu Obywatelskiego nadzoruje Dyrekcja Rozbudowy Miasta Gdańska.
( Publikacja: 29.06.2021 )
Więcej artykułów poświęconych Gdańskowi znajdziesz na stronie głównej gdansk.pl
Dokumentacja gotowa, czas ruszyć z pracami remontowymi przy ul. Subisława i Gospody
Dokumentacja gotowa, czas ruszyć z pracami remontowymi przy ul. Subisława i Gospody
Fot. Dyrekcja Rozbudowy Miasta Gdańska

 

DRMG podpisała już umowę na realizację zwycięskiego projektu Budżetu Obywatelskiego z 2020 roku: "Bezpieczeństwo i estetyka - remont chodnika przy Zespole Szkół Sportowych przy ul. Subisława, remont i budowa parkingu przed blokiem przy ul. Gospody 6 oraz remont parkingu przy skrzyżowaniu ul. Gospody z Pomorską". Inwestycję podzielono na dwie części - jedną będzie remont chodnika, a drugą - wspomniana modernizacja parkingów.

Umowę podpisano na realizację obu części zadania. Wykonawcą będzie firma Saferoad Kabex Sp. z o.o. Koszt remontu chodnika przy ul. Subisława wyniesie blisko 193 tys. złotych, natomiast koszt budowy parkingów to około 238 tys. złotych. Prace powinny zakończyć się pod koniec października 2021 r.

 

Dzięki środkom z BO 2021 zmieni się także wygląd zielonego terenu przy ul. Pomorskiej
Dzięki środkom z BO 2021 zmieni się także wygląd zielonego terenu przy ul. Pomorskiej
Fot. Dyrekcja Rozbudowy Miasta Gdańska

 

To nie wszystko. DRMG przygotowuje się już do dwóch kolejnych projektów, które zwyciężyły w edycji BO 2021. Jeden z nich to: "Międzypokoleniowe aktywne, czynne i bierne wypoczywanie na tętniącej kwiatami polanie przy ul. Pomorskiej".

Głównym założeniem projektu jest zagospodarowanie terenu rekreacyjno - wypoczynkowego znajdującego się przy Potoku Oliwskim, u zbiegu ulic: Pomorska, Rzepichy i Chłopska, poprzez uporządkowanie i poprawę estetyki tutejszego terenu zielonego. Pojawią się tu m.in. nowe rośliny ozdobne oraz elementy małej architektury, które stworzą przyjazną dla mieszkańców ogólnodostępną przestrzeń publiczną. Szczegółowy zakres prac będzie znany po opracowaniu dokumentacji projektowej. Cykl realizacji wniosku jest dwuletni i powinien zakończyć się najpóźniej w grudniu 2022 r.

Podpisano już umowę na opracowanie dokumentacji projektowej. Wykona ją pracownia Zielono Nam Paulina Marciniak za 5 350,50 zł. Dokumentacja będzie gotowa do końca września 2021 r.

Trwają także przygotowania do budowy pumptracku przy ul. Pomorskiej w ramach BO 2021. W tym przypadku ogłoszono kolejne postępowanie na opracowanie projektu, ponieważ do pierwszego przetargu nikt się nie zgłosił.

Projekt BO zakłada powstanie toru sportowo - rekreacyjnego typu „pumptrack” składającego się z:

  • Pasm jezdnych toru w formie kilku pętli z nawierzchni bitumicznej
  • Skarp toru, wykończonych trawnikiem oraz terenu przylegającego do pasm jezdnych
  • Placu do odpoczynku o utwardzonej nawierzchni z infrastrukturą towarzyszącą (ławki, kosze na śmieci, stojaki na rowery, tablica informacyjna)
  • Systemu odwadniającego

Szczegółowy zakres zadania będzie znany po opracowaniu dokumentacji projektowej.