Więcej oświetlenia ulicznego na Żabiance. Sprawdź, gdzie będzie jaśniej

Przejścia dla pieszych na wysokości ul. Helskiej oraz przy pętli tramwajowej w Jelitkowie, a także przejazd rowerowy przy ul. Orłowskiej - te trzy lokalizacje wzdłuż ul. Pomorskiej zostaną doświetlone. Prace związane z montażem nowych latarni zaplanowano w dniach 8 - 29 lutego. Sfinansuje je prywatny inwestor w ramach zawartej z Miastem umowy drogowej.
02.02.2024
Więcej artykułów poświęconych Gdańskowi znajdziesz na stronie głównej gdansk.pl
na zdjęciu świecąca latarnia, w tle samochód jadący z włączonymi światłami
Ulica Pomorska zyska nowe oświetlenie. Montaż latarni zaplanowano do końca lutego br.
fot. Piotr Wittman/www.gdansk.pl

Nowe latarnie na ul. Pomorskiej

Przeprowadzenie robót będzie wiązać się z niewielkimi utrudnieniami w ruchu pieszym i rowerowym. Prace w obrębie przejść oraz przejazdu wymagać będą zawężenia chodnika oraz fragmentu drogi rowerowej. Ruch samochodowy na ul. Pomorskiej odbywać się będzie bez utrudnień.

Budowa doświetlenia przejść dla pieszych oraz przejazdu rowerowego wzdłuż ul. Pomorskiej to realizacja umowy drogowej zawartej zgodnie z art. 16 Ustawy o drogach publicznych z firmą Pomorska 68 Sp. z o.o., która zrealizowała w okolicy inwestycję mieszkaniową.

Wrzeszcz Dolny/Zaspa Rozstaje. Firma deweloperska wybuduje dwa ronda

Przypomnijmy. Artykuł 16 ustawy mówi, że: "Budowa lub przebudowa dróg publicznych spowodowana inwestycją niedrogową należy do inwestora tego przedsięwzięcia". Szczegóły dotyczące budowy lub przebudowy dróg, chodników lub w tym przypadku montażu oświetlenia, określają umowy między zarządcą drogi - w naszym mieście jest to Gdański Zarząd Dróg i Zieleni - a inwestorami, dla których to zawsze dodatkowe wyzwanie i koszty, które muszą przewidzieć w swoich planach budowlanych.

mapka
Nowe oświetlenie pojawi się na wysokości ulic Helskiej i Orłowskiej
fot. Karol Stańczak / GZDiZ
mapka
Nowe latarnie staną też w pobliżu pętli tramwajowo - autobusowej w Jelitkowie
fot. Karol Stańczak / GZDiZ

Oprac. KG

TV

Kolorowa Parada Seniorów w sercu Gdańska