ZHP włączy się w uroczyści pogrzebowe Pawła Adamowicza

Harcerze uczestniczyć będą w kondukcie żałobnym, który przejdzie przez Gdańsk w piątek, pełnić będą służbę w trakcie sobotnich uroczystości pogrzebowych w Bazylice Mariackiej, a Rada Naczelna ZHP zamiast w Warszawie, obradować będzie w ten weekend w Gdańsku.
( Publikacja: 16.01.2019 )
Więcej artykułów poświęconych Gdańskowi znajdziesz na stronie głównej gdansk.pl
Ceremonia zamknięcia zlotu w 100-lecie ZHP. Gdańsk, Wyspa Sobieszewska, 15 sierpnia 2018 r.
Ceremonia zamknięcia zlotu w 100-lecie ZHP. Gdańsk, Wyspa Sobieszewska, 15 sierpnia 2018 r.
Dominik Paszliński/www.gdansk.pl


Komunikat w tej sprawie wydał 16 stycznia, 2019 r. hm. Karol Gzyl, zastępca Naczelniczki ZHP:


“Związek Harcerstwa Polskiego włączy się w uroczystości pogrzebowe Prezydenta Miasta Gdańska Pawła Adamowicza. Udział w nich koordynowany jest przez Komendę Chorągwi Gdańskiej ZHP, przy współudziale Głównej Kwatery ZHP.

Harcerze obecni będą na trasie konduktu żałobnego, który w piątek 18 stycznia o godz. 17 wyruszy z Europejskiego Centrum Solidarności i przejdzie do Bazyliki Mariackiej. Godzina i miejsce zbiórki do tej służby zostanie przekazana najdalej w czwartek.

Będziemy pełnić służbę także w trakcie uroczystości pogrzebowych w sobotę 19 stycznia o godz. 12.00. Godzina i miejsce zbiórki do tej służby zostaną przekazane najdalej w czwartek.

Harcerzy i instruktorów, którzy planują przyjechać do Gdańska z innych chorągwi, by włączyć się do służby, prosimy o przybycie na wyznaczone miejsca zbiórki. Prosimy o uwzględnienie regulaminowego umundurowania.

Zaplanowane na najbliższy weekend w Warszawie obrady Rady Naczelnej ZHP zostały przeniesione do Gdańska.

Wydanie rozkazu specjalnego przez Naczelniczkę ZHP planowane jest na piątek 18 stycznia br.

W trakcie żałoby narodowej, zarządzonej przez Prezydenta RP od piątku 18 stycznia od godz. 17.00 do soboty 19 stycznia do godz. 19.00, krzyże harcerskie należy przepasać czarnymi opaskami a sztandary okryć kirem.

W niedzielę 20 stycznia o godzinie 18.00 w kościele św. Trójcy w Gdańsku odbędzie się harcerska msza święta w intencji śp. Pawła Adamowicza.