„Z Promyka do domu” - nasz program o adopcji zwierząt

W środę 27 września 2023 roku wyemitowany został pierwszy odcinek programu „Z Promyka do domu”. Jest to projekt, który powstał we współpracy naszego portalu i gdańskiego Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt Promyk. Kolejne odcinki są emitowane raz w tygodniu - w piątki w samo południe.
26.09.2023
Więcej artykułów poświęconych Gdańskowi znajdziesz na stronie głównej gdansk.pl
Młoda kobieta, brunetka, ubrana w kolorową sukienkę siedząca na kanapie z psem w typie kundelka
Na zdjęciu Natalia Gawlik - prowadząca program i jej pies Czesiu, którego adoptowała ze schroniska Promyk w grudniu 2021 roku
fot. Piotr Wittman/www.gdansk.pl

Schronisko dla Bezdomnych Zwierząt Promyk mieści się w Gdańsku - Kokoszkach. Schroniskowe boksy są dzisiaj domem dla ponad dwustu psów i kotów. Każde z tych zwierząt ma za sobą dramatyczne losy: porzucenia, śmierć opiekuna, wypadki komunikacyjne. Właśnie te konkretne historie i sylwetki poszczególnych zwierząt prezentować będziemy w naszym nowym programie. Jednocześnie wierzymy, że dzięki tej inicjatywie znajdą się wśród naszych widzów osoby, które zechcą poznać te zwierzęta bliżej i podarować im dom.

W programie „Z Promyka do domu” gościć będziemy ludzi, którzy swoje zawodowe życie, a często i prywatne, związali z pracą na rzecz potrzebujących zwierząt. To lekarze weterynarii, behawioryści, wolontariusze, rehabilitanci czy wieloletni pracownicy Promyka.

Gościem pierwszego odcinka programu będzie Grzegorz Zaleski, który pracuje w Promyku od 15 lat. Prywatnie opiekun trzech psów i dwóch kotów.

Na potrzeby tego programu utworzyliśmy adres mailowy: zpromykadodomu@gdansk.pl

Zachęcamy Państwa do kontaktu z nami. Czekamy na maile, które będą reakcją - najlepiej pozytywną - na opowieść o naszych czworonożnych bohaterach. Będziemy też wdzięczni za pytania związane z nurtującymi naszych widzów zagadnieniami czy problemami.

Emisja kolejnych odcinków co piątek o godz. 12.00 na www.gdansk.pl.

Program poprowadzi miłośniczka psów i kotów Natalia Gawlik.