• Start
  • Wiadomości
  • XI Festiwal Smaków Food Trucków w Gdańsku: ten weekend, nowe miejsce

XI Festiwal Smaków Food Trucków w Gdańsku: ten weekend, nowe miejsce

Food trucki z całej Polski, dania kuchni z różnych stron świata oraz wiele aktywności dodatkowych - to atrakcje, które czekać będą na mieszkańców Trójmiasta podczas XI Festiwalu Smaków Food Trucków. Wydarzenie odbędzie się w sobotę i niedzielę, 24-25 marca, 2018 r., na parkingu przy Galerii Metropolia w Gdańsku.
22.03.2018
Więcej artykułów poświęconych Gdańskowi znajdziesz na stronie głównej gdansk.pl

Festiwal food trucków w Gdańsku co roku przyciąga tłumy miłośników restauracji na kółkach i testowania nowych smaków

Organizatorzy w tym roku zapraszają smakoszy do nowego miejsca - tym razem popularny festiwal odbędzie się na parkingu przy Galerii Metropolia (Gdańsk, ul. Jana Kilińskiego 4). W sobotę wydarzenie trwać będzie w godz. 12-21, w niedzielę - 12-20. Wstęp wolny.

Do udziału w tegorocznej, XI edycji Festiwalu Smaków Food Trucków w Gdańsku, zaproszono ponad 30 food trucków z całej Polski, oferującymi dania i przekąski inspirowane kuchnią i kulturą wielu krajów świata.

Na festiwalu, który odbędzie się w sobotę i niedzielę, 24-25 marca, 2018 r., pojawią się restauracje na kółkach, które już kilkukrotnie odwiedziły nasze miasto podbijając serca i żołądki mieszkańców, ale będzie też okazja by skosztować wiele nowych smaków. W ofercie będzie m.in. kuchnia jamajska, węgierskie langosze, chińskie pierożki dim sum, meksykańskie burrito, amerykańskie pastrami, burgery, swojskie pyry, egzotyczne pieczone kasztany i frytki belgijskie. Jak co roku uczestnicy wybiorą „Najsmaczniejszego Food Trucka Festiwalu”, a dla biorących udział w głosowaniu organizatorzy przygotowali niespodziankę.

Informacje o food truckach, które wezmą udział w imprezie pojawiają się na bieżąco na stronie wydarzenia na Facebooku: XI Festiwal Smaków Food Trucków w Gdańsku.

Oprócz jedzenia na gości czekać będą atrakcje dodatkowe. Na festiwalu czekać będą miejsca siedzące oraz zadaszenie na wypadek niepogody, pojawią się także strefy, w których będzie można skorzystać z licznych rozrywek i zrelaksować się:

  • Akademia Gier Planszowych - czyli gry, konkursy, porady dla dzieci i dorosłych;
  • Strefa dla dzieci - malowanie buziek, dmuchany zamek, strefa zabawy;
  • Strefa pokazów - pokazy tańca ulicznego oraz sztuk walki;
  • Strefa chilloutu - muzyka, leżaczki, konkursy;
  • Zawody kulinarne z nagrodami - jedzenie na czas;
  • Mini tor gokartowy;
  • Gra terenowa z nagrodami

TV

Nowy punkt widokowy na Suchaninie już gotowy