• Start
  • Wiadomości
  • Wzrósł poziom wody na Bałtyku. Zaobserwowano też cofkę na Wiśle

Wzrósł poziom wody na Bałtyku. Zaobserwowano też cofkę na Wiśle

Na Zatoce Pomorskiej i Gdańskiej oraz na Zalewie Szczecińskim i na Żuławach w czwartek, 20 stycznia 2022 r., obserwowano wzrosty poziomu morza, czego konsekwencją była cofka na Wiśle. Nasz fotoreporter zarejestrował to zjawisko w Nowym Porcie. Na zdjęciach Gdańsk Nowy Port, ul Starowiślna, Nabrzeże Zbożowe.
( Publikacja: 20.01.2022 )
Więcej artykułów poświęconych Gdańskowi znajdziesz na stronie głównej gdansk.pl
Cofka na Wiśle
Cofka na Wiśle
fot. Dominik Paszliński/gdansk.pl

 

Już 19 stycznia Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej informował, że na morskich stacjach wodowskazowych przeważają średnie, a lokalnie wysokie poziomy wody. Na Bałtyku obowiązywały od wczoraj ostrzeżenia przed sztormem.

Na stacjach hydrologicznych IMGW-PIB przekroczone zostały stany ostrzegawcze, a nawet alarmowe (stopień: 3 ostrzeżenie hydrologiczne) . Synoptycy IMGW-PIB ostrzegają: "W związku z prognozowanym silnym, sztormowym wiatrem z kierunku północno-zachodniego na całym Wybrzeżu poziomy wody będą się wahać powyżej stanów alarmowych, szczególnie w rejonie Zatoki Gdańskiej i Zatoki Pomorskiej."

Nasz fotoreporter zaobserwował, jak podniósł się poziom wody na Wiśle. Na zdjęciach okolice ul. Starowiślnej w Nowym Porcie, Nabrzeże Zbożowe.