• Start
 • Wiadomości
 • Juwenalia Gdańskie 2024. Dwa dni zabawy, 13 artystów i masa atrakcji

Juwenalia Gdańskie '24 - w sobotę drugi dzień studenckiego święta. Przyjdź wieczorem na Plac Ludowy!

Symbolicznym przekazaniem kluczy do bram miasta rozpoczęły się w piątek, 17 maja, Juwenalia Gdańskie. Tegoroczne święto studentów na Placu Zebrań Ludowych to dwa dni koncertów, 13 artystów, strefa gastro i liczne wydarzenia towarzyszące. Wśród gwiazd są zespoły Bajm i Lemon. Bilety są w sprzedaży online. - Bawcie się dobrze, ale przede wszystkim oddajcie miasto w stanie niepogorszonym - zaapelowała podczas otwarcia imprezy Aleksandra Dulkiewicz, prezydent Gdańska.
17.05.2024
Więcej artykułów poświęconych Gdańskowi znajdziesz na stronie głównej gdansk.pl
tłum młodych, lekko ubranych ludzi stojących blisko siebie, kilka osób coś krzyczy, inni podnoszą ręce do góry lub klaszczą na znak aprobaty
Juwenalia Gdańskie zakończą się w sobotę 18 maja
Piotr Wittman/www.gdansk.pl

Bawcie się dobrze, ale ...

Do wspólnego spędzenia czasu zaprasza studentów sześć gdańskich publicznych uczelni wyższych:
 
 • Akademia Muzyczna
 • Akademia Sztuk Pięknych
 • Akademia Wychowania Fizycznego i Sportu
 • Gdański Uniwersytet Medyczny
 • Politechnika Gdańska
 • Uniwersytet Gdański

Nowa książka Andrzeja Januszajtisa zabiera czytelników w trzeci wymiar Gdańska

Jako reprezentant władz wszystkich placówek wystąpił przed publicznością dr hab. Arnold Kłonczyński, prorektor ds. studenckich Uniwersytetu Gdańskiego. - Nikt nie ma wątpliwości, że Gdańsk jest dziś miastem akademickim. Brawo studenci! Raz do roku wszyscy: studenci i pracownicy uczelni mamy swoje święto. Dobrej zabawy. Poszalejcie trochę - mówił prof. UG.

Na zdjęciu widzimy dwie uśmiechnięte kobiety na scenie podczas jakiegoś wydarzenia. Kobieta po lewej stronie, młodsza, trzyma dużym kluczem ceremonialnym, który jest ozdobiony i wykonany z metalu. Ma na sobie fioletową bluzę z grafiką i identyfikatorem na szyi. Kobieta po prawej stronie, starsza, ma na sobie białą bluzę z napisem „Nie śpię, bo czuję przeciąg” i trzyma mikrofon. W tle widoczne są rozmyte postacie innych osób, które również są na scenie, a także duży ekran z kolorowymi grafikami. Obie kobiety wydają się być w dobrych humorach i zadowolone z sytuacji.
Klucz do bram miasta z rąk prezydent Gdańska Aleksandry Dulkiewicz odebrała studentka Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego Klaudia Łyszkiewicz
fot. Piotr Wittman/ gdansk.pl

- Szanowna braci studencka. Jest mi niewymownie miło, że już po raz piąty Fundacja Gdańska może współorganizować te juwenalia, czyli największą imprezę studencką w Polsce północnej. Bawcie się do upadłego, do samego rana. Tylko bardzo Was proszę: zostawcie miasto we względnym porządku, jak będziecie wracać do domu - powiedział Jacek Bendykowski, prezes Fundacji Gdańskiej. 

Ta jedyna w roku - Europejska Noc Muzeów już 18 maja, w sobotę

Symboliczny klucz do bram Gdańska przekazała studentom Aleksandra Dulkiewicz, prezydent miasta: 
 
- Ten klucz to jest też odpowiedzialność. Bawcie się dobrze, ale przede wszystkim oddajcie miasto w stanie niepogorszonym - zastrzegła. 
Na zdjęciu widzimy dużą scenę koncertową podczas Juwenaliów Gdańskich 2024. Scena jest udekorowana grafikami i logotypami wydarzenia oraz sponsorów. Nad sceną znajduje się baner z napisem Juwenalia Gdańskie , logiem wydarzenia oraz logotypem głównego sponsora, którym jest Perła. Na banerze widnieją również różne rysunki w czerwono-czarnych kolorach, takie jak bębny, mikrofon, dłonie i inne symbole związane z muzyką i zabawą. Na scenie znajdują się muzycy i sprzęt muzyczny, a po obu stronach sceny umieszczono duże ekrany, które pokazują zbliżenia wykonawców. Na ekranie po lewej stronie widoczny jest artysta w okularach przeciwsłonecznych obsługujący sprzęt DJ-ski. Przed sceną zgromadził się tłum ludzi, którzy bawią się i oglądają występ. Publiczność jest liczna i rozciąga się aż do końca kadru, co wskazuje na dużą frekwencję. W tle widać drzewa i częściowo żurawie, co sugeruje, że wydarzenie odbywa się na otwartym terenie blisko miasta lub stoczni.
Już pierwsze koncerty na Placu Zebrań Ludowych przyciągnęły tłum studentów
fot. Piotr Wittman/ gdansk.pl
 
Aleksandra Dulkiewicz pojawiła się na scenie w bluzie z napisem zachęcającym do pójścia na najbliższe wybory do Parlamentu Europejskiego.  
 
- 9 czerwca nie śpijcie, bo Was przegłosują. Nawet jak nie jesteście zameldowani w Gdańsku, to też możecie tu głosować. Wystarczy zaświadczenie i można uczestniczyć w wyborach tak, jak to było 15 października ubiegłego roku - zachęcała prezydent Gdańska.  

Powrót po 80 latach. Historyczne dzwony znów w Gdańsku

Jacy wykonawcy wystąpią na scenie?

Tegoroczna edycja zaprezentuje 13 czołowych artystów polskiej sceny muzycznej, prezentujących różnorodne brzmienia i style.
 
HARMONOGRAN KONCERTÓW
 
Piątek, 17 maja
 
17.00 - Pull the Wire
18.30 - Guzior
19.50 - Gruby Mielzky
21.00 - Bajm
22.35 - Lemon
23.35 - Tribbs
00.35 - Dre$$Code
 
Sobota, 18 maja
 
16.45 - Snu i Templess, czyli zwycięzcy Przeglądu Kapel Studenckich
18.00 - Kacperczyk
19.30 - Jamal
20.40 - Gibbs
22.00 - Vito Bambino
23.20 - Lordofon
00.20 - White 2115
To jest plakat promujący Juwenalia Gdańskie 2024. Na fioletowym tle znajduje się logo wydarzenia w lewym górnym rogu oraz lista wykonawców po prawej stronie, w białym kolorze: Gruby Mielzky Pull The Wire Vito Bambino Kacperczyk Dre$$code Lordofon White 2115 Guzior Tribbs Lemon Jamal Gibbs Bajm W centralnej części plakatu znajdują się liczne rysunki w czerwonym kolorze z czarnymi detalami, przedstawiające różnorodne postacie, przedmioty i symbole, takie jak: Zwierzęta (pies, kaczka, koń) Ludzie wykonujący różne czynności (jeżdżący na hulajnodze, tańczący, grający na bębnach) Przedmioty (kieliszek, samochód, kotwica, lody, rakieta, zegar z wahadłem, kula dyskotekowa) Rośliny (kwiat, liść) Na dole plakatu znajdują się informacje o dacie i miejscu wydarzenia: 17-18/05/2024 Plac Zebrań Ludowych Znajduje się tam także adres strony internetowej, gdzie można kupić bilety: juwenaliagdanskie.pl Pod spodem widnieją logotypy organizatorów, partnerów i sponsorów wydarzenia. Po prawej stronie umieszczono kod QR do zakupu biletów.
 
mat. Fundacja Gdańska
 
Bilety można kupić online na stronie Juwenaliów Gdańskich. Podzielone zostały na wersję studencką oraz dla pozostałych zainteresowanych, na jeden dzień i karnet dwudniowy. Cena biletów zaczynają się od 75 złotych.

Inne atrakcje na Juwenaliach Gdańskich

Na terenie wydarzenia pojawią się również strefy z bogatą ofertą aktywności. Będzie można np. zadbać o look festiwalowy w Strefie Brokatu, spróbować przysmaków z różnych stron świata w Strefie Gastro, napoić się w Alko Strefie, czy zajrzeć do Strefy Studenckiej, gdzie uczelnie przygotowują swój program.

Tramwajem na Derby Trójmiasta. Specjalna linia w barwach Lechii

W programie imprezy są również dwie nowe atrakcje tj. Strefa Giga Gier oraz Strefa Silent Disco. Na terenie Placu Zebrań Ludowych znajdą się również kilka Strefa Partnerów studenckiego święta. 

Zmiana organizacji ruchu

W związku z Juwenaliami Gdańskimi nastąpi zmiana organizacji ruchu. Z użytkowania zostaną wyłączone ulice Trakt Konny oraz Giełguda. Mapa dostępna jest w załączeniu.
To jest harmonogram wydarzeń na Juwenalia Gdańskie na piątek (Piątek). Na fioletowym tle widnieje logo wydarzenia w lewym górnym rogu oraz lista występów i godzin w białym kolorze: 16:30 - Otwarcie Bram 17:00 - Pull The Wire 18:30 - Guzior 19:50 - Gruby Mielzky 21:00 - Bajm 22:35 - Lemon 23:35 - Tribbs 00:35 - Dre$$Code W prawym dolnym rogu znajduje się rysunek pomarańczowego psa z czarnymi detalami.
 
mat. Fundacja Gdańska
 
W związku z zamknięciem ulic przystanek autobusowy „Brama Oliwska” 04 będzie tymczasowo zawieszony (od godz. 09.00 w piątek 17 maja do godz. 09.00 w niedzielę 19 maja). Równocześnie wprowadzony zostanie objazd dla autobusów linii 131, N1, N4 i N14 przez aleję Zwycięstwa (od skrzyżowania z ul. Orzeszkowej). 
 
ZOBACZ GALERIĘ ZDJĘĆ Z OTWARCIA JUWENALIÓW GDAŃSKICH 2024:
 


Dodatkowa komunikacja miejska po koncertach

Po zakończeniu koncertów na Placu Zebrań Ludowych, z przystanku „Brama Oliwska” odjadą dodatkowe tramwaje:
 
 • Linii 2 do Strzyży PKM przez Zaspę i Oliwę
 • Linii 3 do Nowego Portu przez Brzeźno
 • Linii 6 do Strzyży PKM oraz Łostowic Świętokrzyskiej
 • Linii 9 na Stogi
 • Linii 12 na Ujeścisko
To jest harmonogram wydarzeń na Juwenalia Gdańskie na sobotę (Sobota). Na fioletowym tle znajduje się logo wydarzenia w lewym górnym rogu oraz lista występów i godzin w białym kolorze: 16:30 - Otwarcie Bram 16:45 - Snu i Templess 18:00 - Kacperczyk 19:30 - Jamal 20:40 - Gibbs 22:00 - Vito Bambino 23:20 - Lordofon 00:20 - White 2115 W prawym dolnym rogu znajduje się rysunek czerwonego rakietoplanera z czarnymi detalami.
 
mat. Fundacja Gdańska
W dodatkowych autobusach i tramwajach obowiązywać będzie taryfa zwykła.
 
Ponadto, w przypadku dużej liczby uczestników Juwenaliów Gdańskich z przystanków „Brama Oliwska” 03 zostaną uruchomione dodatkowe kursy nocnych linii autobusowych: N1, N4 i N14.
 
 

TV

Święto Wolności i Praw Obywatelskich. Dziękujemy że byliście z nami