Tramwajem na Derby Trójmiasta. Specjalna linia w barwach Lechii

W niedzielę, 19 maja, w dniu meczu derbowego Lechia Gdańsk – Arka Gdynia, uruchomiona zostanie specjalna bezpłatna linia obsługiwana przez biało-zielony tramwaj. Pesa Jazz Duo w barwach Lechii Gdańsk, dołączyła do floty Gdańskich Autobusów i Tramwajów w czerwcu 2020 roku, jako jeden z 30 nowych tramwajów.
17.05.2024
Więcej artykułów poświęconych Gdańskowi znajdziesz na stronie głównej gdansk.pl
Tramwaj pomalowany na biało-zielono stoi na przystanku. Na pierwszym planie rozłożysta gałęź drzewa z zielonymi liśćmi. Za tramwajem, w tle, budynki miasta.
Biało-zielonym tramwajem dojedziemy bezpłatnie w niedzielę na Derby Trójmiasta.
Fot. Grzegorz Mehring / www.gdansk.pl

Bezpłatny biało-zielony tramwaj na derby

Biało-zielona Pesa Jazz Duo, kursować będzie w niedzielę, 19 maja w godzinach 17.50 – 20.18 na trasach: Siedlce – Dworzec Główny – Polsat Plus Arena Gdańsk oraz Nowy Port – Polsat Plus Arena Gdańsk. Tramwajem w barwach Lechii będzie można bezpłatnie dojechać na derby Trójmiasta czyli mecz Lechia Gdańsk – Arka Gdynia.

W dniu meczu uruchomione zostaną także dodatkowe kursy tramwajów i autobusów. Informacje dot. komunikacji miejskiej na niedzielny mecz znajdują się na stronie Zarządu Transportu Miejskiego w Gdańsku ztm.gda.pl.

Już w niedzielę mecz Lechia vs Arka Gdynia. Komunikacja miejska na derby Trójmiasta

Legendarny piłkarz Lechii patronem linii tramwajowej

Pesa Jazz Duo w barwach Lechii Gdańsk, dołączyła do floty Gdańskich Autobusów i Tramwajów w czerwcu 2020 roku, jako jeden z 30 nowych tramwajów. Jeszcze w tym samym miesiącu biało-zielona Pesa zyskała patrona. Został nim Roman Rogocz, piłkarz Lechii Gdańsk, który trzykrotnie, w latach 1948, 1951 i 1954 wywalczył awans do I ligi.

Nadanie gdańskiemu tramwajowi barw Lechii oraz imienia legendarnego zawodnika drużyny było hołdem naszego miasta na przypadające w 2020 roku 75-lecie gdańskiej drużyny.

Roman Rogocz - wybitny piłkarz Lechii Gdańsk patronem nowego biało-zielonego tramwaju

Oprac. PK

redakcja@gdansk.pl

TV

Wielka Parada Miast na otwarcie Zjazdu Hanzy w Gdańsku