• Start
  • Wiadomości
  • Wystartowało Infoshare online - z rekordową liczbą uczestników

Wystartowało Infoshare online - z rekordową liczbą uczestników

Nie 2 jak dotąd, a 6 dni trwać będzie tegoroczna edycja gdańskiego Infoshare. Największa konferencja technologiczna w Europie Środkowo - Wschodniej rozpoczęła się 23 września i transmitowana jest ze studia w Amber Expo. Wciąż można dołączyć.
23.09.2020
Więcej artykułów poświęconych Gdańskowi znajdziesz na stronie głównej gdansk.pl
Hala wystawiennicza Amber Expo w Gdańsku podczas konferencji Infoshare. W tle widać stoiska targowe i kilka osób chodzących między nimi. Z przodu duże logo Infoshare w postaci liter IS i przechodzący przed nim mężczyzna w marynarce, w średnim wieku, z teczką na ramieniu
Zdjęcie archiwalne - Infoshare 2017
Dominik Paszliński/www.gdansk.pl

 

Jest - oczywiście - zupełnie inaczej niż dotąd. Nie ma tłumów, które rokrocznie przewijały się przez hale wystawiennicze Amber Expo, a blisko 200 prelegentów tegorocznej edycji zamiast z jednej z 9 “prawdziwych” scen konferencji przemawia ze swoich domów i biur rozsianych po całym świecie.

“Centrum dowodzenia” jednak nadal znajduje się w tym samym miejscu w Gdańsku, w studiu stworzonym specjalnie na potrzeby pierwszej w historii wirtualnej edycji Infoshare. 

Wystąpienia odbywają się zgodnie z planem na poszczególnych scenach online, na które dostać mogą się wszyscy, którzy zarejestrowali swój udział i wykupili bilet (ceny od 0 zł za Basic Pass po 999 zł za Executive Pass, w zależności od opcji dostępu). Wciąż można dołączyć do grona uczestników.

- Kiedy pandemia uderzyła z pełną siłą w marcu, postanowiliśmy przenieść Infoshare na wrzesień z krótkotrwałą nadzieją, że wciąż jest możliwe zorganizowanie konferencji w tradycyjnym standardzie osobistego spotkania - powiedział Grzegorz Borowski, szef Infoshare (CEO), otwierając konferencję “na ekranach komputerów” uczestników rankiem, 23 września. - Ostatecznie postanowiliśmy przygotować tegoroczną edycję w pełni online. Mieliśmy tylko trzy miesiące na to, by stworzyć właściwie kompletnie nowe wydarzenie, zaprojektować nowy format, stworzyć system obsługi. Na nasze potrzeby odpowiedzieli dotychczasowi partnerzy, pojawili się też nowi. I wy także odpowiedzieliście (zwrócił się do słuchaczy): jest was już 7 tysięcy (w roku ubiegłym w Infoshare udział wzięło około 6 tysięcy osób - red.) i wciąż was przybywa.

 

Grzegorz Borowski podczas otwarcia Infoshare online 2020, jego twarz w małym ekraniku w prawym dolnym rogu, na pozostałej części ilustracji widać wirusy pod mikroskopem (prawdopodobnie koronawirusy), na środku ekranu napis PANDEMIC (pandemia ang.)
Grzegorz Borowski podczas otwarcia Infoshare online 2020, w przemówieniu nie mogło zabraknąć motywu koronawirusa...
screen Infoshare

 

Grzegorz Borowski zaprosił uczestników Infoshare na ponad 100 godzin wydarzeń: rozmów i wykładów przygotowanych przez blisko 200 prelegentów i “dziesiątki godzin” dodatkowych propozycji: webinarów, warsztatów, targów oferty pracy (zachęcając zarówno potencjalnych pracowników, jak i pracodawców).

- Po każdym wystąpieniu odbywać się będzie sesja pytań i odpowiedzi, macie unikalną szansę, by zapytać prelegentów o co tylko chcecie i dowiedzieć się, czego tylko chcecie. Korzystajcie z tego! - zachęcał Borowski, kończąc powiedział: - Najbardziej spośród wszystkich partnerów dziękuję Miastu Gdańsk, bez którego wsparcia i zaufania, którym nas obdarzyło, nie byłoby Infoshare w tym roku, ani pewnie kolejnych edycji. 

Infoshare potrwa w tym roku od 23 do 30 września - z przerwą w sobotę i niedzielę, oferując jak zawsze mnóstwo inspiracji i fachowej wiedzy z zakresu innowacji w biznesie i zarządzaniu, sztucznej inteligencji, reakcji globalnego rynku technologicznego na trwającą pandemię covid-19, szeroko pojętego marketingu.

Nie zabraknie też wirtualnej części targowej - odbywają się zarówno Startup Expo z udziałem 250 młodych firm, jak i targi partnerów Infoshare prezentujących najnowsze rozwiązania. 

 

Targi partnerów Infoshare w ubiegłych latach odbywały się w przestrzeni Amber Expo w Gdańsku, w roku pandemii będą wirtualne. Na zdjęciu Infoshare sprzed kilku lat, wnętrze hali targowej ze stoiskami różnych firm, partnerów konferencji, między nimi przechadza się kilkadziesiąt osób, niektórzy przystają przy stoiskach i rozmawiają w grupach kilku i kilkunastuosobowych
Targi partnerów Infoshare w ubiegłych latach odbywały się w przestrzeni Amber Expo w Gdańsku, w roku pandemii będą wirtualne
fot. Dominik Paszliński/www.gdansk.pl

 

Nowością będą wirtualne tablice z ofertami pracy, łączące przedstawicieli firm z obecnymi na konferencji developerami i specjalistami branży IT, a obecne na wydarzeniu startupy będą mogły nawiązać kontakt z blisko setką inwestorów ze świata – aniołami biznesu, funduszami VC i CVC. Rozmowy odbywają się podczas indywidualnych spotkań, umawianych w dedykowanym narzędziu matchmakingowym.

Finały i ceremonię rozdania nagród Startup Contest zaplanowano tradycyjnie na ostatni dzień konferencji - 30 września. W tym roku do konkursu, w którym fundatorem nagród (pula wynosi 30 tys. euro) jest Prezydent Miasta Gdańska, zgłosiło się 677 kandydatów z 50 krajów. 


Więcej o programie 14. edycji Infoshare pisaliśmy już wcześniej:TV

Dobiega końca realizacja zakładu termicznej obróbki odpadów