• Start
  • Wiadomości
  • Wyspa Sobieszewska. Zobacz piękno tej dzielnicy i okolic z pułapu 100 metrów

Wyspa Sobieszewska. Zobacz piękno tej dzielnicy i okolic z pułapu 100 metrów

Piękna, pełna słońca i bezwietrzna pogoda dla naszego operatora kamery Dariusz Kwidzińskiego stała się okazją do zrobienia wyjątkowych zdjęć z powietrza, które pokazują piękno i niezwykłość Sobieszewa. Zobacz prawie 10-minutowy film, nakręcony przy pomocy drona z wysokości 100 metrów.
( Publikacja: 18.06.2021 )
Więcej artykułów poświęconych Gdańskowi znajdziesz na stronie głównej gdansk.pl
Widać Martwą Wisłę, która przebiega lekkim łukiem w prawo, w głąb obrazu. W poprzek rzeki znajduje się most, po którym jadą auta. Po prawej, przed mostem, widać sporej wielkości jacht. Po lewej stronie rozciąga się Wyspa Sobieszewska z zabudowaniami Sobieszewa. Dalej są lasy, które kończą się w miejscu, gdzie są nadmorskie plaże. Po horyzont widać Zatokę Gdańską
Widok na zwodzony Most 100-lecia Odzyskania Niepodległości, który sam w sobie jest jedną z atrakcji Sobieszewa
zdj. Dariusz Kwidziński/gdansk.pl

 

Dariusz Kwidziński zaczął filmować, gdy dron był nad Martwą Wisłą, lecąc od strony Gdańska w kierunku zwodzonego mostu w Sobieszewie. Widać wyraźnie ruch samochodów na moście i jacht na rzece. Następnie dron poleciał wzdłuż Martwej Wisły, w kierunku sobieszewskiej remizy OSP, i zaczął zawracać, obracając się w stronę Zatoki Gdańskiej. Bardzo dokładnie widać zabudowania i oszałamiającą zieleń Wyspy Sobieszewskiej - po nadmorski brzeg. 

Nawrót w stronę Gdańska dał równie malownicze ujęcia po zachodni cypel Wyspy - z rezerwatem Ptasi Raj, jeziorem Karaś i Wisłą Śmiałą, uchodzącą do Zatoki Gdańskiej.

Na Wyspie Sobieszewskiej trwają przygotowania do sezonu wakacyjnego. Głównymi atrakcjami są piękne nadmorskie plaże, możliwość uprawiania sportów wodnych, wysoka wieża w postaci Zbiornika Wody “Kazimierz”, bliskość Świbna i ujścia Wisły z możliwością obserwacji fok, a także świetne ścieżki rowerowe, dające komfort zwiedzania okolicy po obu stronach Martwej Wisły. Dla turystów ważna jest też bliskość zabytków i atrakcji Gdańska - to na wypadek gorszej pogody.

 

ZOBACZ FILM: