Wyspa Sobieszewska. Skorzystaj z ilustrowanej mapy dedykowanej mieszkańcom i turystom

Którędy wyznaczono trasy rowerowe po gdańskiej wyspie, którędy najlepiej wybrać się na pieszą wycieczkę, gdzie znajdują się parkingi samochodowe, a także gdańskie rezerwaty przyrodnicze: Mewia Łacha i Ptasi Raj. Te i wiele innych praktycznych informacji w przystępny i ilustrowany sposób przygotowano dla odwiedzających Wyspę Sobieszewską.
21.08.2022
Więcej artykułów poświęconych Gdańskowi znajdziesz na stronie głównej gdansk.pl
2
Mat. Joanna Grudnik

Ilustrowana mapa dla miłośników aktywnego, ale i spokojnego wypoczynku

Mapa jest bezpłatna. Dzięki niej miłośnicy zarówno aktywnego wypoczynku, jak i błogiego wylegiwania się na plaży, będą wiedzieć, gdzie i którędy dojść, by dotrzeć do celu. Zaznaczono na niej m.in. lasy, które zajmują szeroki pas wyspy od strony zatoki, widać też meandrującą Martwą Wisłę i płynącą nią zarówno kajakarzy, jak i żeglarzy. Na mapie znajdziecie miejsca, w których znajdują się przystanie kajakowe i żeglarskie, a także dokładnie opisane numery wejść na plażę. Oznaczono kąpieliska strzeżone, a także miejsce w którym znajduje się przystań promu kursującego ze Świbna na drugi brzeg Wisły. Na mapie znalazły się też szlaki piesze i rowerowe, a nawet punkty widokowe oraz miejsca, w których można zobaczyć zabytkowe obiekty

- Mapa Wyspy Sobieszewskiej powstała przede wszystkim z myślą o dzieciach i rodzinach. To publikacja, która ułatwi odkrywanie wciąż mało znanych miejsc i tajemnic Wyspy Sobieszewskiej - wyjaśnia Paweł Fąferek, pomysłodawca projektu i Prezes Fundacji Family Challenge.

Mapa Wyspy Sobieszewskiej dostępna online

Mapę zilustrowała Joanna Grudnik. Można znaleźć na niej także rysunki chat i domów, które zachowały swój oryginalny wygląd i nadają charakteru tej wyspiarskiej dzielnicy Gdańska. Są tu też najważniejsze gatunki ptaków pojawiające się w rezerwatach Ptasi Raj i Mewia Łacha.

Mapa jest kolorowa, czytelnie opisana i... zachęca do odwiedzenia Wyspy Sobieszewskiej.

A my zachęcamy do jej pobrania TUTAJ.

Mapa także w wersji papierowej

Ilustrowana mapa Wyspy Sobieszewskiej powstała w ramach Programu Społecznego Rozwoju Wyspy Sobieszewskiej prowadzonego przez Miasto Gdańsk w ramach przygotowań do Światowego Jamboree Skautowego 2027.

Punkty dystrybucji mapy na Wyspie Sobieszewskiej:

  • Punkt Informacji Turystycznej, ul. Turystyczna 1 – czynny do końca sierpnia 2022
  • GAK Wyspa Skarbów, ul. Turystyczna 3
  • OSP Sobieszewo, ul. Turystyczna 28 – w czwartek 18 sierpnia, w godz. 18-20

Warto dodać, że wkrótce, w ramach projektu nowych wydawnictw o Wyspie Sobieszewskiej, pojawią się, skierowane do dzieci i młodzieży, kolejne publikacje – gry, łamigłówki i książki.