• Start
  • Wiadomości
  • Wybory do Parlamentu Europejskiego. Poszukiwani wolontariusze

Wybory do Parlamentu Europejskiego. Poszukiwani wolontariusze do pomocy

Kilka komisji wyborczych w jednym budynku i nie wiadomo, do której podejść? Zdarza się, że mieszkańcy mają z tym problem, dlatego w takich sytuacjach pomóc mają wolontariusze. Potrzebna będzie pomoc w jednej z czterech komisji wyborczych w naszym mieście. Wolontariuszy szuka Regionalne Centrum Wolontariatu w Gdańsku. Wybory do europarlamentu odbędą się w niedzielę, 9 czerwca.
28.05.2024
Więcej artykułów poświęconych Gdańskowi znajdziesz na stronie głównej gdansk.pl
na zdjęciu stolik na którym ustawiono duża tablicę, zasłaniającą dwie głosujące osoby, obie siedzą, widać tylko ich nogi, na tablicy z jej prawej strony jest namalowana biało czerwona flaga
Zostań wolontariuszem i pomóż w sprawnym przebiegu wyborów do Parlamentu Europejskiego
fot. Piotr Wittman/www.gdansk.pl

Wolontariusze potrzebni w 4 lokalizacjach

9 czerwca będziemy wybierać posłów do Parlamentu Europejskiego. W związku z tym w naszym mieście utworzonych zostanie około 200 Obwodowych Komisji Wyborczych. W niektórych z nich będą działać więcej niż 3 komisje, dlatego potrzebne jest wsparcie wolontariuszy. Chodzi o to, by mieszkańcy nie musieli szukać i zastanawiać się, do której komisji powinni się zgłosić. Ma to ułatwić proces głosowania, szczególnie w godzinach szczytu.

Takie wsparcie potrzebne będzie w tych miejscach:

  • Zespół Szkolno-Przedszkolny Nr 6 (Lawendowe Wzgórze 5)
  • Morska Szkoła Podstawowa Gdańsk-Południe (Srebrna 11)
  • Przedszkole Nr 86 (Dywizjonu 303 27)
  • Szkoła Podstawowa Nr 23 (Opacka 7)

Jaka będzie rola wolontariuszy?

Zadaniem wolontariuszy będzie kierowanie wyborców do właściwych komisji znajdujących się w miejscu głosowania. Ma to usprawnić proces głosowania, szczególnie w godzinach szczytu, gdy frekwencja głosujących jest największa. 

Święto Wolności i Praw Obywatelskich w Gdańsku 1-4 czerwca 

Co oferuje Regionalne Centrum Wolontariatu?

  • Zróżnicowane zmiany: Wybierz dogodny dla siebie czas: od 9:00 do 14:00 lub od 13:30 do 18:00. Niezależnie od tego, czy masz wolne przedpołudnie czy popołudnie, możesz być częścią tego wydarzenia.
  • Poczęstunek: Ciepłe napoje i przekąski będą na wyciągnięcie ręki, abyś mógł/a naładować baterie i być gotowy/a na każde wyzwanie.
  • Wsparcie: Zespół koordynacyjny RCW będzie z Tobą, oferując wsparcie, którego potrzebujesz, aby czuć się pewnie w swojej roli.
  • Ubezpieczenie i uznanie: Twój wysiłek będzie doceniony. Oferujemy ubezpieczenie NNW oraz oficjalne zaświadczenie o odbytym wolontariacie, które będzie dowodem Twojego zaangażowania i wkładu w społeczność.

Chętni powinni zgłosić się poprzez formularz, który można znaleźć TUTAJ

Wolontariuszem może zostać każdy, kto ukończył 13. rok życia. 

 

TV

Zjazd Hanzy, dzień III. Bakalie, muzyka i nowe nabrzeże