• Start
  • Wiadomości
  • „Wszystkie Strony Miasta” o Wspólnym Mieście – czwartek g. 10.00

„Wszystkie Strony Miasta” o Wspólnym Mieście - emisja na gdansk.pl w czwartek o godz. 10.00

Trwają spotkania z mieszkańcami w ramach Strategii „Gdańsk 2030”. Najbliższe spotkanie z mieszkańcami poświęcone Wspólnemu Miastu zaplanowano na piątek, 24 marca, a dzień wcześniej zapraszamy na rozmowę z naszymi gośćmi właśnie o kwestii Wspólnego Miasta. Emisja programu „Wszystkie Strony Miasta” - czwartek, 23 marca, godz. 10.00.
22.03.2023
Więcej artykułów poświęconych Gdańskowi znajdziesz na stronie głównej gdansk.pl
nowoczesny budynek biurowy z napisem na elewacji Starter
Najbliższe spotkanie w ramach Strategii "Gdańsk 2030" odbędzie się w siedzibie Startera przy ul. Lęborskiej 3b
fot. Dominik Paszliński/gdansk.pl

Strategia "Gdańsk 2030"

Przyjęta przez Miasto strategia podzielona jest na cztery obszary: Dostępne Miasto, Wspólne Miasto, Zielone Miasto i Innowacyjne Miasto. Za każdy nich odpowiada inny zastępca prezydenta miasta. W ubiegłym tygodniu mieszkańcy mogli się włączyć w rozmowy dotyczące Dostępnego Miasta, a teraz przyszedł czas na Wspólne Miasto. Spotkanie odbędzie się w piątek 24 marca o godzinie 17:00 w Inkubatorze STARTER w Gdańsku przy ul. Lęborskiej 3b.

Na spotkanie można się wcześniej zarejestrować.

Dostępne miasto a Strategia Rozwoju Gdańska - od pieszych i rowerzystów, po cyfryzację i OZE

Głównymi tematami rozmów z mieszkańcami będą: edukacja, a w szczególności kompetencje przyszłości, przedsiębiorczość, rynek pracy. Poruszany będzie też temat profilaktyki zdrowotnej oraz promocji zachowań sportowych. Organizatorzy proponują też zająć się kwestią aktywności obywatelskiej, demokracji, solidarności i równych szans, a także usługami społecznymi, integracją społeczną a nawet gospodarką mieszkaniową i lokalową. 

Mieszkańcy mogą też wypełnić ankietę na temat inwestycji i projektów do realizacji w Gdańsku do 2030 r.

kolorowa grafika ze zdjęciem Żurawia oraz informacja o miejscu i czasie spotkania

Rozmowa w studiu gdansk.pl

Jeszcze przed spotkaniem o szczegółach Wspólnym Mieście rozmawiać będziemy z naszymi gośćmi w studiu gdansk.pl. Zaproszenie do naszego programu „Wszystkie Strony Miasta” przyjęli: Monika Chabior, zastępczyni prezydenta Gdańska, Agnieszka Chomiuk, dyrektor Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie w Gdańsku i Grzegorz Szczuka, dyrektor Gdańskiego Centrum Usług Wspólnych. Zachęcać też będziemy mieszkańców Gdańska, żeby zarejestrować się na to spotkanie.

„Wszystkie Strony Miasta” - emisja czwartek, 23 marca o godz. 10.00 na portalu gdansk.pl. Zapraszamy!

 

TV

Kiedyś piekarnia, dziś mieszkania. Kolejna kamienica na Biskupiej Górce wyremontowana