• Start
  • Wiadomości
  • Wszystkie Strony Miasta. Czekamy na Państwa pytania związane z Budżetem Obywatelskim 2021

Wszystkie Strony Miasta. Czekamy na Państwa pytania związane z Budżetem Obywatelskim 2021

Trwają przygotowania do przyszłorocznej, ósmej edycji Budżetu Obywatelskiego 2021. W związku z tym zachęcamy gdańszczanki i gdańszczan do zadawania pytań związanych z BO. Odpowiedzi na nurtujące kwestie udzielimy w najbliższym programie Wszystkie Strony Miasta, w piątek 26 czerwca, o godz. 15.00.
( Publikacja: 24.06.2020 )
Więcej artykułów poświęconych Gdańskowi znajdziesz na stronie głównej gdansk.pl
Składanie projektów do BO 2021 kończy się 5 lipca. Zanim złożymy wniosek, warto go omówić z urzędnikami, którzy służą radą i pomocą
Składanie projektów do BO 2021 kończy się 5 lipca. Zanim złożymy wniosek, warto go omówić z urzędnikami, którzy służą radą i pomocą
gdansk.pl

 

Wszystkie Strony Miasta. Budżet Obywatelski 2021

 

Zgłaszanie projektów do Budżetu Obywatelskiego 2021 trwa do 5 lipca br. W tym czasie mieszkanki i mieszkańcy naszego Miasta mają okazję konsultować swoje pomysły i propozycje. Warto skorzystać z pomocy urzędników i ekspertów, którzy chętnie odpowiedzą na każde pytanie. Cel jest przecież wspólny - dzięki BO nasze miasto może stać się nie tylko piękniejsze, ale też bardziej przyjazne mieszkańcom.

Zachęcamy wszystkich zainteresowanych, żeby nadsyłali swoje pytania na adres: budzetobywatelski@gdansk.gda.pl

Odpowiedzi na nurtujące kwestie spodziewać się można już w najbliższy piątek 26 czerwca, o godz. 15.00. O tej porze obejrzeć można nasz poświęcony BO program Wszystkie Strony Miasta - w plenerowym studio, tym razem w Gdańskim Ogrodzie Zoologicznym. 

Przypominamy, że w ósmej edycji Budżetu Obywatelskiego przewidziano do rozdysponowania 18 mln złotych. Do kwoty tej należy doliczyć jeszczse środki, które nie zostały wydane w BO 2020, czyli 428 tys. zł. 

Szczególnie zachęcamy, by poświęć uwagę tegorocznej nowości, czyli tzw. Zielonemu Budżetowi. Na projekty związane z nasadzaniem roślinności, budową nowych czy przekształcaniem już istniejących przestrzeni rekreacyjnych, powstaniem parków kieszonkowych czy ogrodów deszczowych - przeznaczonych zostanie sporo pieniędzy. W projektach dzielnicowych na Zielony Budżet do wydania będzie 2 880 000 mln zł, a w projektach ogólnomiejskiej 1 080 000 mln zł. 

 
Studio plenerowe w którym po raz pierwszy rozmawialiśmy o ósmej edycji BO ulokowane zostało w Parku Oruńskim. W piątek 26 marca przeniesiemy do gdańskiego zoo. Nz. (od lewej) Natalia Gawlik - redaktor portalu Gdansk.pl, Jacek Naliwajek - dziennikarz, pasjonat ogrodnictwa, współautor podcastów Naturalnie o ogrodach , Agnieszka Kowalkiewiecz - rzecznik Gdańskich Wód, Sylwia Betlej - Urząd Miejski w Gdańsku
Studio plenerowe w którym po raz pierwszy rozmawialiśmy o ósmej edycji BO ulokowane zostało w Parku Oruńskim. W piątek 26 czerwca przeniesiemy się do gdańskiego zoo, gdzie esksperci odpowiadać będą na wysłane przez gdańszczan pytania.  Nz. (od lewej) Natalia Gawlik - redaktor portalu gdansk.pl, Jacek Naliwajek - dziennikarz, pasjonat ogrodnictwa, współautor podcastów "Naturalnie o ogrodach", Agnieszka Kowalkiewicz - rzecznik Gdańskich Wód, Sylwia Betlej - kierownik referatu ds. partycypacji społecznej i rad dzielnic Urząd Miejski w Gdańsku
gdansk.pl